bugün

silifke'de çekilen bölümünde bir piçin evrimi anlatılmıştır.
Atarlı bir ingiliz oğlanıyla, kaşar bi' ingiliz kızını alıp mersin'e götürdüler. kız fazla huysuzluk çıkarmadı, ortama uyum sağlaması daha kolaydı. Ama abi çocuk ilk başta bayağı piçti. hatta bölümün başında evin babasıyla aralarında geçen gerilimli dakikalarda "aha mevzu çıkacak, yumruk yumruğa girecekler" demiştim. ama allah'tan çıkmadı. adam sabır&disiplin ikilisini süper uyguladı. şahsen baştaki piç ingilizle, sondaki huzur evinde yaşlı kadının ağlamasına içerlenen çocuk aynı değillerdi sanki.

kız ise çok zorluk çıkarmadan ortama uyum sağladı. sadece bir ara kıyafet mevzusu çıkıyordu ama büyümedi o zaten. e napsın kız amk, ben istanbul sıcağında soyunup dışarı çıkmak istiyorum, elin beyaz ingilizi gelmiş mersin sıcağında duruyor. iyi ıstakoz olmadılar.

ama evin babası bayağı iyiydi. yani bir gün evlenip barklanır, çocuğum olursa, öyle bir baba olmak isterim. adam dövmeden, sövmeden, istediğini yaptırabiliyordu. bayağı otoriterdi yani. iyi bulmuşlar öylesini. başka türk bir aileye verselerdi adam ya uğraşmaz, yada döverdi bunları. eüheühüehüe!

sonunda da tahmin ettiğim oldu. en çok sorun çıkaran velet Riche midir nedir, "gitmek istemiyorum" ayağı yaptı. tahmin ettiydim, bu tarz programlarda en çok memnuniyetsiz olan gitme günü geldiğinde aslında kaldığı yeri sevdiğini fark eder.

evin annesinin de ingiliz kızla yarı ingilizce yarı türkçe konuşması bana assassin's creed'i hatırlattı. ehüehüeheühü! ama evin çocuğu çok geride kaldı lan. onunda işin içine katılmasını isterdim. neyse...

kısacası türk ailenin bir şekilde ingiliz veletlerini adam etme öyküsüydü bu. kız da bulaşık yıkayan ev işleri yapan birine döndü. bundan sonra kızından şikayetçi olan ingiliz aileler bize gönderirler inşallah hep. egfgfgrhgrdgfz

program eğlenceliydi ama bir türk için türkiye'de geçen bölümü dışında ilgi çekecek bölüm yok. haa, bir gün bize de uyarlarlarsa böyle bir şey güzel olur. mahallenin elinde tespih, cebinde kurusıkıyla dolaşan, tofaşta son ses müzik açıp lise çıkışlarına kavgaya giden kekolarını da alıp dünya'nın başka bir yerine götürseler. sonra da geri getirmeseler. olabilir bak güzel fikir.

neyse, güzel programdı, bitti. hadi dağılın!

not: allah'tan hannah'a yavşayan olmadı. dfsrgrgadfgeth