bugün

çok heyecanalndırıcı bir durumdur.

çocuklar için tabi. mesela ben çocukken sınıf arkadaşımı görmüştüm tv de. aha fatih tv ye çıkmış lan diye sevinerek evdeki herkese o adamın benim ısnıf arkadaşım olduğunu gurur duyarak söylemiştim. kanal da yerel kanaldı.

bir keresinde de ortaokulda, sınıfın hatta okulun en ağır piçlerinden biri olan, diğer bebelerin iflahanı ziken, sürekli velilerden şikayet alan bir arkadaş doğalgaz faturasını yatırırken eskişehirin yerel gazetesinin (sakaryaydı herhalde) birinci sayfasına çıkmıştı. gazetede en büyük yeri kaplayan resimde 100 lerce insan fatura sırasında bekliyordu. resmin üstünde de "vatandaşın doğalgaz çilesi" gibi birşey yazıyordu. bizim ağır abi de zik kadar boyuyla göbekli adamların göbek hizalarından objektife yan yan bakarak poz veriyordu. gazeteyi özenle katlayıp sınıfa getiren ve herkese gazetedeki resmini ehe ehe eşliğinde gösteren arkadaşın karizmasının çizilmesi uzak değildi.

son olarak üniversitede okurken aşti üzerinden okuduğum şehire gittiğimde aşti deki dizi çekimi sırasında (dizinin adı hisar buselik ti, aştinin vahşi ve yırtıcı esnafı dizi çekilirken kameramanların uyarılarına rağmen kameraya bakmakta beis görmüyordu. bunu diziyi izleyince anlamam zor olmadı) orada bulunan arkadaşım bu zkindirik diziye çıkmıştı. şehire varınca da ilk işi bizim eve gelip diziyi izlemek ve heyecanla kendisinin gözüktüğü 2 saniyelik bölümde havalara zıplamak olmuştu. çünkü evde izleyebileceği bir televizyonları yoktu. o artık televizyonsuz ve hergün makarna yiyen bir dizi yıldızıydı. fakat farketmediği birşey vardı: bavulu dizide kendisinden çok gözükmüştü.
hemen ardından -aaa bu bizim.. diye başlayan cümleler kurulacak mevzudur.
hemen ardından o kişi aranır:"la tv de gördüm oolum naapıyon.." die.
-abi diye peşimde koşuyordu zamanında. şimdi tanımaz it!
muhtemelen arayıp programı sunan muhabirin arkasından salak salak hareketlerde bulunup el sallayacağı için bir daha tanımayacak olmanıza sebep olacak hadise. hastalığımız bu bizim millet olarak nerede kamera görsek elimizde telefon kamera karşısında el sallıyoruz, tepişiyoruz.

not: ben bu yazıyı yakınlarıma yazdım.