bugün

Trt1 kanalının yalnızca trt olduğu 89 yılında trt2 açılına kadar ve hatta 90 yılında uzan ve özal ailesinin sahibi olduğu magic box bilinen adıyla star 1 kanali yayina girdiği zamana kadar büyümüş efsane ve son zeki nesildir.

Bu nesil ki çatı tepelerinde anten ayarı yapmış lorenz marka televizyonda kanal aramış babalarına tesla gözüyle bakmıştır.

Kısacası 70 lerin sonu 80 lerin başında doğan şanslı kişilerdir.
Necefli maşrapayı, Anıtkabir' deki bayrak törenini ve istiklal marşımızı, her açılış ve kapanışta, gururla dinleyen ve seyreden nesildir..
Her yılbaşında, Nesrin Topkapı' yı seyretmek için sabırsızlanan bir nesildi.
Televizyonumuz, tek kanallı ama beyinlerimiz çok kanallıydı.
siyah beyaz televizyona takılan mavi filtreli cam orta direk ailenin komşulara zenginlik göstergesidir.

Bunu hatırlayan liseli değildir.
çatıda o tek televizyonun yayınını yakalamak için bağırdığımız günler geldi aklıma.
-oldumu
-yooooook
-karlı gösteriyor, diğer yöne çevir.
-şimdi
-yoooooook
-heeey
-hooooovvv
Ben değilim ama keşke ben de büyüseydim o zamanlarda, şu televizyonun ve teknolojinin her şeyi daha az bitirdiği zamanlarda.
Antene alüminyum tencere kapağı monte etmis. Ziyaretçiler"her pazar orkestra akşama doğru ve kıvırcık saçlı ressam abimiz yine bu alana bir göl çizeceğim belkide karşısında bir dağ olabilir..
o zamanlar şimdikinden daha mutlu olan nesil.

beyaz gölge dizisindeki koc reeves'i canlandıran usta aktör ken howard da aramızdan ayrılmış. çocukluğumuzdan bir parça daha gitti.
(bkz: uykudan önce)

Rahmetli adile naşit ile uyumuş nesildir.

Hatirlamayanlar 3 buçuk dakikasını ayırıp izlesin ne mutlu bir çocukluğumuz varmış. her gece adile teyzemizle uyumak müthiş bir şeydi.
https://youtu.be/ujrMHA7BnPw
net bir şekilde dinozor nesildir

evet ben de o neslin bir üyesiyim sözlük.. *

(bkz: dinozor yazar)
inter starın yayına başladığı zamanı hatırlıyorum. birde trt 3 te manuela dizisi vardı. manuelaaaaağğğ
Kaynana semra döneminden dem vuranların siktiğin sene bilemeyeceği nesil.