bugün

Hayatımda kendime göre siyasi bir görüşüm vardır lakin siyasete fazla uğraşmayı 20 li yaşlarda kendim için doğru bulmuyordum.(bunun tek sebebi daha faideli ilimler ile meşgul olmak)
Taksim e gidenler ve taksim i kimlerin nasıl desteklerini , yabancıların bağlantılarını , taksim için ortaya atılan onca yalandan haberden sonra düşündüm ki Ak parti doğru yolda ki onu yabancılar çekemiyor. Tarih de 2.abdülhamid den bu yana öyle gösterdi.
Her kim ki bu ülke için hayırlı bir işe kalkışla darbe ile aşağı inmiş.

Ak Parti nin hataları vardır lakin hatalarına nazaran sevapları , icraatları daha fazladır. inş. Ülkemiz liderinin değerini bilir.
Ak parti türkiye halkının yüzünü islama tekrar dan çevirdi. Özgürlük her kesim için arttı. Yoksa taksim de kimse vandalizm yapamazdı.
yazarlardan aforizmalar serisi 2 numara.
1 numarada çükümü gördüm kendimden ürktüm yer alır.
doğru yoldaki insan söylemi.
yağmurdan kaçarken doluya tutulmaktır başka hiçbir şey değil.

bu milletin tek kurtuluşu milliyetçi harekettir.
bunun çeşitleri vardır çok gördük,
-kürdüm ama ülkücüyüm ne olmuş.
-akpli değildim ama bunları görünce oldum. (tabi canım)
-eskiden sosyalisttim sonra yanlışları gördüm milliyetçi oldum tekrardan.
-ateisttim sonra kuran okudum hemen kapandım.
vs vs....
iki tarafın da ele alınır yanı yok olayını barizleştiren hadisedir.
Zaten ak partili olanların kirli propagandalarından biridir. itibar etmeyiniz.

Diğerleri de

(bkz: kötünün iyisi)
(bkz: daha iyisi gelene kadar en iyisi rte)
(bkz: ülkeyi rte den başka yönetebilecek yok)
(bkz: çalıyor ama çalışıyor)
(bkz: rte nin alternatifi yok)

saçmalamaktan daha öte trollemelerdir.
%50 daha iyisini seçene kadar en iyisi bu o kadar .
doğru söze ne denIR? Vatan sağolsun başbakan var olsun.
nadir olandır.
mantıklısı akp'liydim taksimi gördüm akp karşıtı oldumdur.
iki tarafda haksız ve yanlışları vardır ama hükümetin yanlışları daha fazladır. Olayın sadece görünen kısmı ile yetinilmemelidir.
söyleyen kişinin aklını sikme isteği uyandıracak beyandır.
ulan o değil, aldığı şukulara baktım daha çok küfür ettim. olm sizin beyniniz nerde lan. bak adres verin getireyim size. bedava hemi de.
bir ajitasyon hikayesi daha.

çok meşhurdur bu "ben hiç de ...yı destekleyen biri değildim ama ...yı görünce desteklemeye başladım" ayakları. dindar sitelere girersin, ortalıkta zibilyon tane "eski ateist" bulursun. kemalistlerin sitelerine gir, "ben başı kapalı bir insandım ama bunun din sömürüsü olduğunu anlayınca atamın izinden gitmeye karar verdim" diyenlere rastlarsın. daha geçenlerde çıkmadı mı chpli kadın, başörtüsünü takmış şalvarlı! müftünün karısıyım, beş vakit namaz kılıyorum diye? en olmadı "ama benim akpli, chpli, mhpli, başı açık/kapalı, ateist, dindar ... arkadaşlarım da var" diye başlarlar lafa.

net konuşucam: artık yemiyoruz hacı. emin ol yemiyoruz.

ama yine de başlığı açan arkadaşın gerçekten samimiyetle bu şekilde düşündüğünü farz edip o şekilde yaklaşacağım konuya.

1. yazarımız 20li yaşlarda politika ile ilgilenmediğini belirtiyor. saygı duyarız tabi. ve sebebini şöyle açıklıyor: "daha faideli ilimlerle uğraşmak". elbette buna da saygı duyarız. olabilir. insan 24 saatinin 24 saatini ilimle, bilimle geçiriyorsa siyaset ilmine ayıracak vakit bulamayabilir. ama bu kişinin davranışının siyasette bir tanımı vardır: "apolitik".

2. yazarımız apolitik olmayı bırakıp derin analizlere girişmiş. ve şöyle bir yorum getirmiş: "ak parti doğru yolda ki onu yabancılar çekemiyor" "her kim ki bu ülke için hayırlı bir işe kalkışla darbe ile aşağı inmiş."

işte burada şöyle elim bir sonuca varıyoruz. yazarımız apolitik olmasının dışında belli ki bilimsel bakış açısına da uzak kalmış. dolayısıyla yazarımız sadece siyaset bilimine değil, diğer bilimlere de uzak kalmış ki bu da bizi birinci cümleye götürür. yazar kardeşimiz olsa olsa dini ilimler ile uğraşıyor olabilir, onun haricinde uğraştığı ilimler, bilimler kendisine fayda getirmemiş demektir çünkü. tabii, buna da saygımız sonsuz. herkes siyasetle uğraşmak zorunda olmadığı gibi bilimle de uğraşmak zorunda değil. bilimsel metodolojiyi de kendisine rehber edinmek zorunda değil. dolayısıyla yazar kardeşimize buraya kadar bir itirazım yok, olamaz da.

3. yazının son kısmı, dananın kuyruğunun koptuğu yer. zaten önceki kısım tam bir girizgah niteliğinde kalmış. yazar bu kısımda, önceki kısımda yazdıklarıyla siyasete ve bilimsel metotlara ne kadar uzak olduğunu ispat etmişken; son kısımda kendi hissiyatını aktarıp "eyyorlamam bu kadar" diyerek çekilmek yerine, bir ilber ortaylı edasıyla millete ahkam kesip, kendi doğrularını sanki bir gerçekmiş gibi dayatmaya kalkışmış, ve sıvamış.

böyle bir şeyin anlamlı olabilmesi için, ciddi şekilde gerçeklere dayanan deliller ortaya koymak gerekir. sen ne yapmışsın: "dış mihraklar istemediğine göre kesin iyi bi şey bu akp." böyle bir şey bilimsel bir fikir olarak kabul edilebilseydi, boşu boşuna üniversiteler kurup insanların gençlikleri çürütülmezdi hacı dayı. sen sadece kafandaki fantezileri yazmışsın. sonra da "inş ülkemiz liderinin kıymetini bilir" gibi oldukça iddialı bir laf atmışsın ortaya. "ak parti türkiye halkının yüzünü islama tekrar dan çevirdi" deyivermişsin.

önce şunu belirteyim, madem eğer dış güçlerin istemediği her şey iyi oluyorsa sizin kafanıza göre gelmiş geçmiş en büyük liderin hitler olması gerekir. onun aleyhindeki düşmanlık, abd ve sovyetler gibi s.ksen bir araya gelemeyecek iki süper gücü, iki kanlı bıçaklı düşmanı müttefik yapmıştır. o zaman "heil hitler" diye bağırması mı gerekiyor tüm almanların?

ayrıca şu "akpyi hiç bir dış mihrak istemiyor" mantığınızın da içine edeyim. nasıl bir kafaya sahipsiniz oğlum siz lan? tayyip erdoğan değil miydi, bir kaç sene önce times'a kapak olan? akpli kıllar değil miydi burada, "bu da size kapak olsun" diye çemkiren? nasıl bir hafızanız var la sizin? nasıl bir kafaya sahipsiniz?

zannediyor musunuz ki dünyada hiç kimse desteklemese, bu hükümet en çok ihtiyaç duyduğu dönemde dışarıya ha bire borçlanarak bu büyüme rakamlarına ulaşabilirdi? koçum, aslanım. on defa yazmışımdır, onbirinci defa yine yazayım. bu adamlar ilk geldiğinde çok sevdikleri için bas bas bağırmadılar "biz gömlek değiştirdik" diye. tüm bunlar içerideki ve dışarıdaki endişeleri gidermek içindi. söyler misiniz, bu hükümet döneminde abdnin çıkarlarına alenen ters olan ne yapıldı? iran konusunda, suriye konusunda, ırak konusunda, afganistan konusunda hiç bir şekilde abd ile ters düşülmedi. daha hala dış mihrak da dış mihrak. madem çok meraklıydın diğer ülkelerden bağımsız yaşamaya, o zaman natodaki yerini sağlamlaştırmaya çalışan, ab ile müzakere sürecinde kıbrısı bile bmnin eline bırakan, bop eşbaşkanı olduğunu her fırsatta gururla söyleyen tayyip erdoğanı niye seçiyorsun? çelişki değilse bu nedir?

bir de tutturmuşlar "darbe yapacaklar" "darbe yapacaklar" diye. ulan bülent arınç da chpnin vekili mi ki "gerekirse ordu müdahale eder" dedi? http://videogaleri.starga...bum/haber/691279/1/Guncel kendi pisliğini bastırmak için orduyu bile işin içine dahil edenlere aynı ordu darbe yapacak öyle mi? şimdi sadece şunu soruyorum: hacı siz aklınızı yerken ekmeğin arasına peynir de sürdünüz mü? yanında katık olmadan yenmiyomuş çünkü de!

darbeymiş. he gülüm, he. darbe. akpnin ilk seçildiği dönemde ciddi bir tehlikeydi bizim için darbe. ama şimdi darbe ihtimali, faroe adalarının bir sonraki dünya kupasını kazanma ihtimalinden daha düşük. darbe söylemlerine de bir tek kendiniz inanırsınız zaten. geçti o dönem canım, geçti.

son olarak, hangi partiye oy verdiğiniz umrumda değil. hiç bir partiyi desteklemeyen, objektif olmaya çalışan birisi olarak söylüyorum ki ister akpye, ister mhpye ister chpye ister de başka bir partiye oy verin. fazla bir şey değiştiremezsiniz zaten. ama bir partinin sempatizanlığını yapıcam diye akıldan fikirden mahrum kalmayın gözünüzü seveyim.

edit: "ilber ortaylı edasıyla"dan kast edilen, "ilber ortaylı kadar bilgi sahibiymiş gibi" dir. oradaki cümlede bir bozukluk var ama düzeltmek yerine bu editle belirteyim dedim.
akp den öte köy yok ulen size .

durmak yok yola devam .

iktidarın oyları sandıkdan çıkamayanların yani (kaybedenlerin) çenesini yorarmış . ha sokakta yormuş ha internette sıkıntı yok yok atatürkün sandıklarıyla yola devam .

böylece atatürkün sadece bir avuç zengine değil de fakire fukaraya da hitap ettiğini öğrenmiş olcaklar bu sözde atatürkcü geçinen zihniyet .

atatürk bahane bahane boğazda viski yudumlamak şahane değil artık geride kaldı o yıllar paşalar beyeler .

yaşasın fakiride düşünebilen atatürkler .

akp ye atılan her taş her iftira ona olan sevgiyi katmerliyor buda otomatikman oy sayısını artırıyor çok şükür .

ee muhalefet normal yollarla sandıklardan çıkamayınca napacak ? her türlü pisliği afiyetle yiyecek gezi parkında yedikleri gibi . buda akp ye oy olarak yansıyacak çok şükür .

tayyip erdoğandaki kafanın %001 i muhalefette olsaydı en azından önceki seçimlere nazaran bir kaç oy fazla toplayabilirlerdi ama nerdee o zeka .

muhalefet geldiler muhalefet gidecekler . normal yollarla iktidar olabilecek bir muhalefeti kodunsa bul şimdi .

milletine ülkesine söven bir muhalefetin bu ülkede iktidar olma şansı ne yazık ki 0 kocaman bir 0 bu .

milletin sevgisini kazanmak o kadar kolay değil bak erdoğana nasılda kazandı o derin sevgiyi. milletin sevgisini kazanmadan da oyunu kazanamazsın böyle oluncada ne olur atatürkün sandıkları ezer geçer nasıl ?

seçme ve seçilme hakkıyla yaa ne demişler derviş dervişin arkasına sırayla geçer miş .

tatlı tatlı yemenin tatlı tatlı viski yudumlamanın acı acı s.çması acı acı işemeside vardır bekleyip görücez efendim sabırsızlıkla seçimleri bekliyoruz efendim .

ülkemin yarısının seçtiği bir partiye ben gözüm kapalı oy veririm neden ? çünkü benim dediğim milletim seçiyor onu yapacak bişey yok .

3 5 tane zıpçıktıyı dinleyipde onların ekmeklerine yağ süreceğime milletimin ekmeğine tereyağ bal kaymak sürerim bin kat daha iyi neden ? benim milletim çünkü .

milletim diyemeyen milletsizler nerden bilsinler millet nedir milliyetcilik nedir milletin iradesi nedir .

onlar ancak vur patlasın çal oynasın varsa yoksa eğlence piyasası yok ulen size oy moy milletin sırtından yediğiniz içtiğiniz yeter birazda milletim yesin şöyle .

fakir fukara yesin birazda aç gözlü müptezeller sizi .

bencil şerefsizler sizi .

özgürlükmüş valla ben çok özgürüm nasıl olacak ? istediğim herşeyi çok şükür yapabilirim nasıl olacak ?

hee demek ki sizin derdiniz özgürlük filan değil sizin derdiniz para para para ama yok artık .

imf ye olan borcumuzda bitti çok şükür dış borcuda kapattıkmı akp nin oy oranını siz o zaman seyredin zavallılar sizi yaa aslında size yazık değil tabiki kimlere yazık ?

tabiki fakire fukaraya . yok öyle eskisi gibi vatan elden gidiyor açlık susuzluk baş gösterdi işsizlik diz boyu yok şudur yok budur valla şimdi herşey yerli yerinde sizin dertleriniz belli oldu bi kere ibibikler .

yok ulen size oy moy adam olunda oy toplayın milletin nefretini üzerinize çekeceğinize sevgisini kazanmanın yollarını arayın yok sonunuz yakın çok yakın hemde rezil olduğunuz yetmedi mi lan sizin ?

daha kaç kere daha seçimleri kaybetmeye ihtiyacınız var bakim sizin biz bıktık sizin kaybetmelerinizden de siz utanıp sıkılmazmısınız ? mezhep geniş tabi yüzlerinizde astarda kalmamış artık .

kaybettikce yavşak yavşak gülmekden başka birşeyiniz de yok . komunist terorist bölücüler gibi polisde taşladınız nasıl düştünüz bu hataya çözmüş değilim tabi .

bu derece kudurmuşsunuz besbelli daha durun daha neler neler yapacaksınız siz gerçek yüzlerinizi ayyuka çıkarmanız dileklerimle...

atatürkün türk milleti zekidir dediğini yok sayıp nasılda aptal diyorsunuz nasılda koyun diyorsunuz bunların hepsnin bedelini sandıklar size itinayla ödetecektir .

yaptıklarınızın bedelini size gazi mustafa kemal ödetecektir sabırsızlıkla bekliyoruz . atatürk sizin uşağınızmıydı len heh ?

atatürk bak size onu dümen tutmanızın cezasını nasıl ödetecek sizlere hiç olmayan kafalarınızı boşa yormayın o zamanlar geride kaldı .

türk milleti gözünü açtı sizin yaptıklarınız çok şükür 1000 i geçti kol gibi meydandasınız yani daha ne diyim ki . anca birbirinizi kandırın siz . size inananda sizin gibilerdir zaten .

ezandan rahatsız olanlara oy yok ulen ülkede atatürk deyip okullardan baş örtülü kızları yaka paça atanlara oy yok ulen bu ülkede cami kapatanlara oy yok ulen bu ülkede .

ingilteremi lan burası ibibikler sandıklar size yolu göstercek kafa patlatmayın boşuna . sizinkisi bir rüyaydı geldi geçti rüya sırası milletimde şimdi birazda onlar yaşasın o konforlu hayatları bakalım nasıl mış atatürke sırt dayamak .
Taksimi görenin direnişe katılası geldigi icin götünü sandalyesinden kaldırmayan yazarlar beyanıdır. geneli orada her türlü pislik var diyo. Pislik mi? Her sabah temizlik yapılır orda. Şaka bi yana orasını geneleve dönmüş gibi anlatan insanlar kaynıyo. orada sadece özgür yaşanılıyor çocuklar icin oyun bahcesi gibi. Hic kimse birbiriyle kavga etmeden ardında pislik bırakmadan herkes dayanışma icinde orada.