bugün

üstadlar, ben anlamadım bu adamlar taksim meydanına doldurdukları adamlarla hükümeti bu sefer devireceğiz diyorlar. lan her sene işçi bayramında daha fazla oluyor orası. o işçi bayramına gelen adamların çoğunun aynı ideolojiye oy verdiği düşünülürse ne farkediyor yıllardır ben anlamadım. ülkenin diğer kalanından, bu olaylardan haberi olmayan sabit fikirli adamların yaşadığından haberleri yok galiba.

yooo amaç ne? ağaç yıkma olayını kullanarak hükümete zarar vermek. haa hükümet sikimde değil o ayrı mesele.

orada çevre için direnen insanların da sonuna kadar arkasındayım. polise ben de küfür ettim ama olay rayından çıktı. bu birilerinin işine geliyor.
olayı hala ve hala, inatla ağaç olayı sananlar var olduğunu anladığımız durum.

birikti, birikti, birikti, artık patlıyor şunu sokun kafanıza!
taksimdeki direniş siyasi bir direniş değildir, hükumetin zulmüne karşı başlayan spontane bir halk direnişidir.

bu direniş,
roboski kaltiamının, reyhanlı katliamının, hopa da öldürülen öğretmen metin lokumcunun, tutuklu gazetecilerin isyanıdır,haklarını aradıkları için biber gazı ve tazyikli suya maruz bırakılan tekel işçilerinin istyanıdır parasız eğitim istedikleri için aylarca hapis yatan üniversite öğrencilerinin isyanıdır.
taksimi dolduran grupların yaptıkları eylem yeşili koruma adına güzel. fakat enteresan olan rte her
toplumsal olaydan dahada güçlenerek çıkması bazı vatandaşların iktidarı kaybetmesini beklerken
her seçim dönemi akp nin oylarını artırması inanılır gibi değil. (bkz: bu terste bir işlik var)
iki limon ile uçak uçurmak gibi fantastiktir.
olmayacak eylemdir. zaten demokrasilerde seçimle gelen seçimle gider ilkesi olduğundan tasvip edilmeyen eylemdir.