bugün

'evren'in cumhurbaşkanlığından kaynaklı tüm hakları geri alınsın. maaşı kesilsin, protokoldeki yeri alınsın.'bu cümle her şeyi özetler niteliktedir.
kenan evren ile ilgili bilge insan sırrı süreyya nın ortaya atmış olduğu tekliftir.oldukça mantıklı olmakla beraber,yakın zamanda gerçekleşmesini dileriz.

http://www.emekdunyasi.ne...ifi#.TybYh3-UfPc.facebook
mantıklı tekliftir. duyarlı bir adamdır kendisi kim ne derse desin severim, sözlerini de takdir ederim. her suçlamaya verecek mantıklı bir açıklaması vardır. götü yiyen, o kadar genel kültürüne siyasi birikimine güvenen varsa her ortamda kendisini yakalayıp konuşmakta, inanın bana mümkündür. ne derseniz dinler ve kendi cevabını verir. en azından ananızı işin içine karıştırmaz, her ne kadar siz karıştırsanızda!

bi deneyin derim ben şahsen. chp ye oy vermiş biri olarak, mecliste akp ve chp sıralarına fıkra tadında vermiş olduğu bu cevap, gerçektende ayar niteliğindedir;

-akp tarafı konuşmasında chp ye sallar, chp gurup sözcüsü çıkar akp ye sallar... hepsinden sonra çıkan "sırrı süreyya" ise şöyle konuya açıklık getirir,

kendi şivesinden;

gonuşulanları dinledik, partım ve gendım adına şöylea bir açıklama yapmak isterim ki, akepa nin cehepa hakkında, cehepa nında akepa hakkında söylediklerina, iki partı da garşı çıhabilir fağat ben, partım adına iki tarafın söylediklarına da katılıyorum...

ve sonra sessizlik. *

şimdi bu gerçekten de yadsınacak bir zeka ise ne deseniz haklısınız. susar biat ederim.
fakat lütfen insanlara bok atmadan önce biraz araştırın. ne oldukları ve kim oldukları hakkında biraz bilgi toplayın işkembeden atmanın kulakdan dolma konuşmanın ne sizin gelişiminize nede ülke adına gelişime bir faydası olacaktır.