bugün

genellikle öss öncesi sınav yerine erken gitmekten kaynaklı zulme dönüşen bekleyiştir. sabah erken kalkılır, o gün normalde hiç yapılmadığı kadar düzenli ve düzgün bir kahvaltı yapılır. tuvalette gerekli boşaltım işlemleri yapıldıktan sonra sınav binasının yolu tutulur. siz ne kadar erken gittiğinizi düşünseniz de sizden önce gelen heyecanlı talebeler mutlaka orada bulunmaktadır.*
sınav binasına 1 saat önceden varılmışsa o stresli bekleyiş başlar. etraf kolaçan edilir, güzel/yakışıklı kız/erkek varsa kontrol edilir ve iç geçirilir ama akıl sınavdadır. derken içeri alımlar başlar. sınıfı bulduğunuzda yerinize oturursunuz ve saati gözünüze kestirirsiniz. o sırada aniden vücutta kıpırdanmalar başlar, sabah yapmıştım halbuki deyip tuvaletin yolunu son bir kez tutarsınız.

sınav başlamıştır. yaklaşık 3 saat yerinden kıpırdamama fikri bilinçaltınıza işler ve boşaltım sisteminiz sizi bir türlü rahat bırakmaz. oturduğunuz yerden sağa sola kıvranırsınız. karnınızdan gelen sesler yavaş yavaş artmaya başlar. aklınızda başkası duyup da yanlış almasın fikri belirir. bu sesler daha da kuvvetlenince bir an evvel sınavdan çıkıp kurtulmak istersiniz ama önünüzde halletmeniz gereken onlarca soru vardır. hadi kolay gele.