bugün

Genellikle Matematik derslerinde "sıfır" almama adına gerçekleşen eylem. matematikten anlamayan öğrenci, boş kağıt vermenin cezasının sıfır olduğunu bilmektedir. bu gerçek kadar matematik bilmediğinin ayrıca farkındadır. kopya çekme ihtimali olmayan bu arkadaşın yapabileceği tek eylem soruları tekrardan cevap olarak yazarak, sınav kağıdının dolu görünmesini sağlamaktır. Ancak iş bununla bitmiyor tabii.. O sınav kağıdını hocaya ayıktırmadan masaya bırakma vardır sırada. Hoca kağıdı alıp gözatarsa eğer sınıf ortasında rezil olma ihtimali yüksektir. O yüzden hocanın dalgın anı beklenir.. Hocanın masadan uzaklaşması ve sizin masaya hızlıca kağıdı bırakarak sınıfı terketmeniz gerekmektedir.*
boş kağıt vermekten çok daha iyi bir yöntemdir. ama belirtilidği üzere sonrası komedi.

- eveeettt sonuçları açıkladıktan sonra bir arkadaşımızın cevaplarına göz gezdirmek istiyorum arkadaşlar. (bomba geliyor)
+ bir arkadaşın iç sesi: 'hassskkktr.' (yüz kıpkırmızı yere bakılır, o 'bir arkadaş' kesinlikle kendisidir ve bundan emindir.)
- soruda demişim ki; 30 60 90 üçgeninde 60 ın karşısı 3kök 3 ise 90 ın karşısı kaçtır? cevap kısmında yazan ise: 30 60 90 üçgeninde 60 ın karşısı 3kök 3 ise 90 ın karşısı eşittir.... gerisi yok.
++ sınıf kopar.
- bekido kalk bakayım ayağa bu nebiçim cevap.
+ eee şey hocam süre yetmedi...(klasik yalan)
- iyide oğlum hepsi böyle.
+ hocam ayıp oluyo ama haa... *
yaratıcı zekadan yoksun insan eylemidir.
fazla cümle olmasının daha fazla puan getircene inanan öğrenci tipidir.
sanki soruları yazdıktan sonra cevaba geçicekmişte, süre yetmemiş izlenimi vermek için yapılan eylemdir. Soru böyle durumlada orjinal haliyle yazılmaz. çok fazla göze batmaması için, yüklemde ufak bir değişiklik yapılır. ucuz numaradır, yazık.

soru : romanesk dönem ve bizans dönemindeki bazilikaları karşılaştırınız.

cevap : romanesk dönem ve bizans dönemindeki bazilikaları karşılaştırmak...
sınıf lise 1 matematik yazılısıdır. şahsımın kankası olan arkadaş ilk matematik sınavından 15 alıp dersten geçme şansını mucizelere bırakmıştır. ve ikinci sınavda benim kağıdımdan kopya çekerek geçmeyi ummaktadır.

- olm aç biraz kağıdını hiçbişey gözükmüyor.

+ daha ne açacam lan bütün soruları gösteriyorum işte!

- göremiyom mınako, çin yazısı gibi yazmışsın, gözlerim bozuk bilmiyor musun ibnetor?

+ bana ne lan, kalırsan kal. çok da s.kimde.

işte burada olan olur. kanka sıfatıyla koynumda beslediğim yılan önümden sınav kağıdını alarak kendi leş kağıdını bana satar.

+ laaan hayvan bu ne? hiçbir soruyu yazmamışsın.

- ehehe

+ piç ya soruları tekrar yazmış bir de soruların altına. bir de bunları silmekle mi uğraşacam ben? 5 dk kalmış zaten sınavın bitmesine.

- napayım olm kağıt boş görünmesin.

+ götüne koyayım senin, bari yazdıklarımı sil aynısını yaz tekrardan, el yazısından hoca anlamasın.

- yok olm hayatta silmem. ya yanlış yazarsam.

+ kafana sıçayım senin...

sonuçta eleman 85 i kapıp geçmiştir.
*Cevap (c) seçeneği ise, soru nedir?
a) Adınız?
b) Yaş kaç?
c) Hiçbiri
d) Hepsi
e) Bazısı

**Kim kimdir?
a) Kim Bassinger
b) Kim o?
c) Kilim