bugün

kopyada sınır tanımayan öğrencidir.
herşeyi yandaki arkadaşından kopya alan öğrencinin şaşırıp isme kadar kopya alacağını düşünmek hatadır. aslında olay şöyle vuku bulur. iki sıra arkadaşı kağıtları değiştirmişlerdir. (evet anladınız biri o derste çok iyi, diğeri biraz vasattır.) öğretmen durumu anlamasın, sınıfta dolanırken isme dikkat çekmesin diye o arada isimler de değiştirilir. ama genelde kopya alan kağıdını geri aldığında ismi bir kez daha değiştirmeyi unutur. ve tabi durum ortaya çıkar.
sınav delphi dersinden. aman ALLAH ım kimsenin mi bu ders hakkında fikri olmaz. hoca teker teker sıralara sıraların üstünü kontrol ettikten sonra otutturur biz sevgili öğrencilerini. armut gibi en öne düşmüş olan ben ve bana her sınavda sonuna kadar güvenen arkadaşım arka sırada. neyse kağıtlar dağıtılır aval aval sorulara bakıyoruz. anlamıyoruz birşey. neyse 3 soruyada sadece 2 satır yazdım select * from hepside bu. arkadaşıma gösteriyorum bak yazdım yaz sende 05 almayız hiç değilse oda yazmadı. neyse sınav sonuçları açıklanıyor. ben almışım 20 arkadaşım almış 30 e o boş kağıt vermişti ama. o günden sonra kızın adının puan ettiğini düşünmeye başladım ve yeseydi her zor sınavda kağıdıma onun ismini yazmak için yanıp tutuşmuşumdur.
öğrencilik işte..