bugün

gece yatarken sıcak yatağımda , aklıma gelince ,içimde kar yağmasını sağlayan insanlar.. Umarım hepsi başlarını sokabileceği sıcak yerler bulurlar.
allah onlara yardım etsindir.
evet Allah yardım etsin ama kullarını bu dünyaya boşuna göndermemiştir. bu durumla ilgilenen vakıflar var onları aramak gerekir.
bunun bir insani vicdanen rahatsız etmesi kadar doğal bir şey yoktur. zira bundan rahatsız olmayan insan değildir fakat bu devletlerin sosyal politakalarının acizliği, ikiyüzlülüğü, sömürü ve açgözlülüğün tesahürüdür.
dünyada bir milyar aç insan var. sorumlusu sen ya da ben değiliz emin ol. sorumlusu, küresel sırtlanlar. ama herkes elinden geldiği kadar muhtaç olanlara yardım edebilir. bunu kimse engellemiyor. yazık günah deyip; monta ihtiyacımız yokken mont, bota ihtiyacımız yokken bot alacağımıza bir tane de ihtiyacı olana alalım. böyle daha mutlu olunur...
keşke imkanım olsa da hepsine yardım edebilsemdir.
sikimizde değildir.

bize ne amk?
insan olanın yüreğini titretir. geçen yaz saat 9 civarı yürürken çöplere yiyecek bulmak için bakan çocukları gördüğümde insanlığımdan utandım.
bir yandan kar yağsın derken bir yandan da onları hatırlayıp bencillik ettiğimi hissettiğim anın kahramanlardır.
bu numaralar aranıp bilgi verilebilir :

görsel
Nöbet tutan asker, polis ve özel güvenlik birimlerine ait elemanlardır.
kibritçi kızı akla getirir. ve kendi şükürsüzlüğümü.