bugün

maalesef sözlüğün başına gelmiş olaydır. üstelik son derece bariz bir şekilde de ortadadır. şöyle bir başlıklara bakıyor ama yazacak bir şey bulamıyor insan. gün içinde konuşulan sosyal konular "onu yapan kız", "bunu yapmayan erkek", " şöyle olup veren kız" vs. siyasi olarak yine polemik yaratmaktan başka hiç anlamı olmayan başlıklar. "onu yapan solcu", "şunu yapan komunist", "bilmemne yapan kürt", "onu yapan dinci", "bunu yapan türbanlı" vs. insanlara bir şey kazandırmak açısından hiçbir anlamı, hiçbir değeri olmayan saçma sapan başlıklar. o kadar eleştirdiğimiz siyasiler bile birçok kez daha seviyeli oluyorlar. ama biz rahat rahat pc başında bile sakinliğimizi koruyamazken onların milyonlar önünde yaptığı en ufak hataları yerden yere vurmayı çok iyi biliyoruz.
herkes izlediği programların tadını almayı bir kenara bırakmış, 10 numara yakın gözlüklerini takıp nerde bir hata bulurda sözlüğe yazarım psikolojisine bürünmüş. hayat şartları yetmezmiş gibi burada bile insanlar bir rekabet havasına bürünmüş. birileri birilerine bir laf sokma yarışına girip egosunu tatmin etmeye çalışır hale gelmiş. aklınca eğlenme amaçlı sahte yazarlık almış, herkes kuyuya taş atan deliyi takip eder misali peşine düşmüş.
hafta sonları sadece rutin maç başlıkları açılır hale gelmiş orada bile çok eleştirdiğimiz, alay ettiğimiz futbol yorumcularının seviyelerine uzak kalınmış. galatasaraylılar fenerbahçeye, fenerbahçeliler de galatasaraylılara bok atmadan duramaz hale gelmiş. tüm yazarlar cepheleşmek için adeta kıçını yırtmış. insanların birbirine zerre saygısı zerre sevgisi kalmamış. herkes inanılmaz bir hırsla birbirine üstünlük sağlamak için çırpınız hale gelmiş. kısaca insanlıktan da uzaklamışız.
belki fazla duygusal davranıyorum, belki çok doldum ondan abartıyorum, belki de tamamen yanlış düşünüyorum. ama bu şekilde bir başlık açıp böylesine uzunca bir eleştiriyi rahatça yapabiliyosam az da olsa bir gerçeklik payı vardır diye düşünüyorum. hepimiz öyle yapaylaşmışız ki kendimizi adeta tanrılaştırmışız. yok objektif olarak yok dürüstçe gibi kelimeleri entrylere yeşillik olsun diye eklemekten öteye gidememişiz. herşeye kılıf bulmak adeta mesleğimiz olmuş.
böyle bir ortamda insanların birbirinden birşeyler öğrenmesi gerekirken, tanışıp arkadaş olması gerekirken, bilmediği şeyleri öğrenip entellektüelleşmesi, biraz olsun bilgisayar başında hoş vakit geçirmesi gerekirken bizler sürekli bir savaşın içine girmişiz. bir kez olsun şöyle bir bakın ve sorun s kendinize sözlük gerçekten sözlük işlevi görüyormu birşeyler kazanıyomuyuz yoksa sadece laf olsun torba dolsun diyemi yazıyoruz diye.
bence görmüyoruz,
bence kazanmıyoruz,
bence boş yazıyoruz.

üzgünüm. çok üzgünüm...
(bkz: sözlüğe sözlük dememek)
kalitesizliğin artık bütün bünyelere yayılmasıdır.zaten çöplük . sen neden kasasın ki?
sözlük sadece sözlükçülerin ilgi alanlarının, biçimlerinin, fiziksel görüntülerinin, düşüncelerinin ve zirve takıntılarının tartışıldığı bi alan olmuştur.
(bkz: kanat takılması gereken yazarlar)
beni ve nicelerini sözlükten soğutmuş hadisedir.
açılan on başlıktan yedisinin futbol içerikli olması özellikle de güncel futbol olaylarının olması en büyük sebeplerindendir. yeterdir artık. yazarların kendilerini cimdiklemeleri gerekir. yoksa yazarlık elden gidebilir.
sözlüğün toplumsal olaylardan uzaklasarak cinsellik futbol konuları üzerinde bir kısır döngüye girmesi sebebiyle aldıgı haldir.
çok doğru bir söylemdir.önemli bir maçın olduğu gün bilhassa sözlüğün formatı değişiyor sanki.tamam futbol zevki olanlara hiç bir laf edemeyiz ama sözlükte konunun bokunu çıkarmaya da gerek yok.
(bkz: messi ile ilgili milyonlarca başlık)
aradığı şeyin tanımını bulamayan insanın yakındığı durum.
size de tavsiye edilir:
(bkz: maç günleri aşınan rastgele butonu)
(bkz: sol framedeki x işaretinden habersiz olmak)
sol framdeki x butonuna basıp bir futbol başlığını yok edene kadar üç futbol başlığının daha türemesidir.
sol framenin cinsel içerikli başlıklarla dolması en iyi kanıtıdır.cinsel içerik artık başka boyutlara gelmiştir.*
(bkz: iddaa bülteninden farkı olmamak)
(bkz: uludağ sözlüğünün formatını kaybetmesi)
ne iyidir, ne de fena. ihtilal, toplum yapısında biriken çelişmelerin bir gün patlayışıdır. bunun için iyi veya fena olduğuna göre değil, ama şartlar tamam olduğu için ihtilal olur.
eglenmek sözlük yazarlarınında hakkı ama saçmalamanın alemi yok sözlük saçma sapan entry'ler ve başlıklarla dolu.
hislerimin tercümesi cümle bu işte evet.
ama bu yolu baş koydum ben *
(bkz: senin gitmiş miydi)

edit: nereye kaçtın?
Açılan başliklara girilen entrylere bakin anlarsiniz seviye yerlerde resmen...
sözlük insanların konuşma ihtiyacı ve düşündüklerini açtığı yerdir.
foruma dönmesi durumudur. açık ve net.
biz eğleniyoz sana noluyo ki diye tepki görecek beyan.
herşey zall'ın serkan inci'yle takılmasından sonra başladı.