bugün

Aslına başlık ''Sözlüğü bırakıyorum diye başlık açan yazarı anında silik yapmak'' olacaktı. Şimdi Mevzu şu arkadaşım: öncelikle bu işin yapılması için adam gibi, vurduğunu indiren, yavşaklığa asla mahal vermeyen, su bardağı gibi testisi olan bir moderasyon olmasından geçiyor oda bizde yok maalesef.

Peki diyelim moderasyon istediğimiz şekilde affetmiyor böyle tipleri sonrası nasıl olacak? Yavşayana, yılışana, gidiyorum bak yarın sözlüğü bırakıyorum ayaklarına gizli reklam mı yapıyor? o bu başlığı açtığı andan itibaren moderasyon silecek hesabını. Yarın sözlüğü mü bırakacaksın arkadaş, veda mı ediyorsun bizlere, bir de başlık mı açtın haber vermek için? Ah ah üzüldük ya çok yazık, gitmeseydin keşke uludağ sensiz bir hiç, yerini kim dolduracak! Başlığı açtığı an o yazarı sileceksin yarını marını beklemeyeceksin o gitmeden sen postalayacaksın sözlükten. Sonra uğraşsın dursun üyeliğini geri almak için. Uludağ arama butonunundan kendini arasın ve görsün kendini 8. 9. nesil silik olarak, nereden açtım bu başlığı diye dövünsün oturduğu yerden. Efsane olma hayalleri bir silik olarak devam etsin hıyarın, Valla süper olurdu ha ciddi diyorum. Ben moderatör olsam şayet yazan yazsın reklamını da kalitenle yap derdim, ayak yapanı affetmezdim. iş sadece sözlük formatıyla bitmemeli bence gözden geçirilmesi gereken çok şey var bu sözlükte daha.

Sahte intiharcılar gibidir bu güruh; çıkarlar boğaz köprüsüne tüm televizyonlar ve basın gelmeden de atarım kendimi aşağıya demezler, atlamazlarda zaten hiçbir zaman. Arada bir çıkan manyak polisler gibi olacaksın aslında tamam koçum atlayacak mısın? dur ben seni iteyim...
dikkat çekmeye çalışan abilerimiz/ablalarımızı direk uçurmaktır.
gayette güzel olur.

sözlükle şaka olmaz. anlasınlar.
moderasyonun, giden arkadaşın işini kolaylaştırma biçimidir.
"sözlük formatı"nın gereği, standart uygulama.
bir tokatta modlardan yemektir.
mantıklıdır.
(bkz: öyle göte böyle yarrak)