bugün

en başta sahtedir bunlar veya naylon da denebilir veya hırt evet evet hırt bunlar. madem müslümansın, senin hoşgörülü olman lazım dimi. çünkü sana dinin bunu emreder.

hemen hemen her gün vay efenim ateist söyle göt, böyle salak; efendime söylüyüm laiklik ne kadar saçma, din düşmanı atatürk (bu çok farklı bir konu-herşeyi çarpıtıyor bu hırtlar) gibi bir çok diplerinden bitme başlıkları çürük diş kokan ağızlarından salya sümük saçarak sözlüğe fışkırtırlar.

Risale-i Nura tapar fetoşu putlaştırıp, ilahlaştırırlar sonrada "ben ne mübarek ne feyizli bir şakirtim" diye ortalıkta dolaşırlar. bunlara bi tane maklube iki tane etsiz çiğ köfte verdin mi beynini direk satışa sunar.

bir çeşit dandik misyonerlik faaliyetleri yaparlar yok yok yapmaya çalışırlar.
sihirli annem izleyen çocuk gibi oğlanüstü güçleri olduklarını sanırlar , bir dokunuşta herkesi kendilerine dönüştürüp adeta bir antik yunan tanrısı olarak görülen fetoşa yeni kurbanlar adayacaklarını sanırlar. lakin asıl kurbanların kendileri olduklarının farkında değillerdir.

bu zombiler için özel not: bırakın isteyen istediği gibi inansın, neye taparsa tapsın, karışmayın artık millete...
bide kullandırmayın oğlum/kızım kendinizi...

kendi şahsi hedem: ateist değilim.

başka bi hede: uzun uzun laikliğin günümüzde ne kadar önemli olduğunu yazacaktım lakin "kuranda öyle bir şey yok ben kurana göre yönetilmek istiyorum" diyecekleri için yazmadım. ulan hırt kuran o zamanın o koşullarına, yaşayış biçimlerine göre yazılmış, minnacık bir örnek: o zaman deveye biniyorlardı şimdi arabaya.

laiklik ilkesi kalkarsa bizimde bi 20-30 yıl sonra yönetimi ele geçirmiş ve bunu saltanata çevirmiş kendi çıkarlarını düşünen, zorba dini liderlerimiz veya siyasetcilerimiz olabilir. işte o zaman "vahaleyy ben ne yapmışım, abooo nasıl da bu yalancılara inanmışım" şeklinde dövünüp durursun.