bugün

sölükte yaşanan saldırılarda küfür edilen onlarca yazar olmasına rağmen modlara çok fazla dokunulmaması durumudur. kafa kurcalar bir yerde hani...

sözlükte yaşanan troll saldırılardan sadece 2 tanesine canlı şahit oldum. bir arkadaşımın bilgisayarında ise diğer ikisinin ekran görüntülerine bakabildim... etti 4 saldırı(matematiğim biraz sorunludur umarım doğru hesapladım). derken birden dikkatimi çeken bir şey vardı bu 4 saldırının genel yapısında... "salca şöyle", "zall böyle", rs ne la öyle" gibi tek bir başlık göremedim... çok yakın arkadaşlık ettiğim onlarca yazara ve yakınlarına dair başlıklar gırla giderken modların esamesi bile okunmuyordu, garip.

birden empati yeteneğimin de var olduğuna inanarak kendimi saldırganın yerine koydum. ve evet sözlükte trollük yapmaya niyetlensem en başta modlara dair bir şeyler yazardım... direk şahıslarına hem de. neden? ne derdim var modlarla? aslında şahsi olan hiç bir mesele yok ama tanıdığım hemen her yazar modların tavır ve tutumlarından müzdaripler... hani belki kuyruk acısı dersem abartmış olacağım durumu ama burada bunu kullanmak çok da abes olmasa gerek. hemen her yazarın modlarla münasebeti, aldığı cezalar, sözlüğün gidişatı ile ilgili bir kuyruk acısı var. her yazar farklı konularda haksızlığa uğradığı kanısında... o veya bu şekilde bu durum gerçek...

gerekli açıklama: kastım "modlara da küfür etsinler" değildir. kastım "neden?" sorusunun sorulabilmesidir. yoksa, yoksa bu troll saldırılarda modların da parmağı olduğu iddiası doğru mu? ya da kısmen de olsa doğruluk payı var mı?