bugün

Bu bayram dikkat çekmiş olan hadise. Hiç bir popüler sözlükte kurban bayramına dair ne bir tebrik, ne bir kutlama, ne bir cümle, hiç bir şeye rastlanmaması hadisesi. itü sözlük, ekşi sözlük, uludağ sözlük, hepsi aynı.

Müslüman bir ülkenin en büyük dini bayramının göz ardı edilmesini şiddetle kınıyorum.
türkiye'nin müslüman bir ülke olduğunu sanan güruhun gereksiz bir şekilde rahatsız olduğu ilgisizliktir.
ülkemizin dini olmadığı gibi sözlüğümüzün de bir dini yoktur.

mesela ben şimdiye kadar christmas veya hanukkah tebriği de görmedim fakat kınamıyorum?
(bkz: ne yapak mahmut mu yapak)

yaş ortalamasının 20 olmasından kaynaklanır. ne harçlık heyecanı yaşayacak kadar gençsinizdir.. ne de 'nerde eski bayramlar' geyiği yapacak kadar yaşlı..
bayram nedir ya? insanı huzursuz eder, vıcık vıcık içten olmayan bir şekilde bi ton akraba görürsün yılda 2 kere. ne gerek var samimiyetsiz şeylere. bırakın amk ben evimde oturacam. şimdi şey diyen çıkar, zaten yılda iki kere bayram sayesinde görüyorsun, ulan bende onu diyorum zaten ben görmicem o adamı bayram sayesinde mi yüzünden mi tartışılır. ibadet kısmına değinmiyorum kurbanını keseceksin ama arkadaş ben ziyaret etmek ve edilmek istemiyorum.
(bkz: ne diyem mahmut mu diyem)
sözlük olarak birleşip danaya girmekle ortadan kalkacak olan durum.
bayram oldugundan haberleri yoktur ondandır.
(bkz: sozluk danaya gir lan allahsiz)