bugün

sözlük yazarlarının sık sık karşılaştığı bir olay karşısında her seferinde şaşkınlığını gizleyememesi olayıdır.

- metrobüse binmeden önce gayet mülayim gözüken, dışarıdan baktığınızda olgun, takım elbiseli abilerin, amcaların metrobüsün kapısı açılır açılmaz bir olimpiyattaymışcasına birbirlerini ezmek pahasına boş koltuklara hücum etmelerine hiç bir anlam veremiyorum ve her seferinde şaşırmaktan kendimi alamıyorum. metrobüse bindikten sonrada o biraz önce hırçın, atik bir şekilde birbiriyle yarışan insanların suratlarına baktığımda sanki hiç bir şey olmamış normal ve medeni bir şekilde binmiş yerine kurulmuş edasıyla oturmalarına daha da bir şaşırıyorum...
(bkz: kılıçdaroğlu nun kol gibi cevabı)

adam gibi muhalefe şaşırdım azizim..
Juventus maçının ilk 11'inde Aydın'ın olması.
yeterince paçoz bir halde işe gelmiş olmama rağmen çuval giysende yakışır dediler.
saçlarımıda dün yıkadım ama böyle dalgalı fön mü çektin dediler.
yahuu benim kendime özen gösterdiğim günlerde bu iltifatları yapmıyordunuz.
tamam artık rezillik paçamdan akmış şekilde sizleri selamlayacağım.
esra erol'la programında, metallica'nın enter sandman şarkısının bir bölümünün çalması.
başlık: cüzdanda öylece duran çeyrek altının uzun vadede zarar ettirmesi.

bir süre önce elim bol iken ileride lazım olur satarım diye bi çeyrek altın almıştım. ne kadar zaman oldu hatırlamıyorum. 166 tl'ye almıştım. aldığım gün cüzdanın bi köşesine sıkıştırdım. sonra da pek ihtiyacım olmadığı için hiç dokunmadım. ara sıra dışarıdan yoklardım duruyo mu diye o kadar. neyse tahmin edeceğiniz üzere bugün ihtiyacım oldu ve bir kuyumcuya girip şunu bozdurayım dedim. sordum kuyumcuya kaça alıyosun çeyreği diye bi taraftan da altını çıkarmaya çalışıyorum. neyse kuyumcu baktı internetten 171 dedi. o bakarken ben de altını çıkarmıştım bir de ne göreyim kulp yok. kopmuş. abi şöyle bi sıkıntı var yalnız dedim hallederiz dedi aldı koydu tartıya 1,68 çıktı. 1,75 olması gerekiyomuş. bir iki hesap yaptı 163 lira dedi. onun muhasebesini mi yapıcam o an düşünmeden ver dedim. kulpunu sikeyim. 166 tlye aldığım altını belki 1 sene sonra 163 tl'ye satıp 3 lira zarar ettim. altın çamura düştü boka bulandı amk.