bugün

gözle görülür gerçektir. hiç kimsenin yok "o troll piç, bu troll göt falan" diye ağzını açıp bir laf etmeye hakkı yoktur. çünkü sözlük yazarlarının trollere karşı olan zaafı(kendi salaklıkları) ve bizzat talepleri üzerine bu sözlükte bu kadar troll vardır. başka açıklaması yoktut. nasıl olur peki? her iki durum için açıklayım:

1. sözlük yazarlarının salak olması : bir insanın açtığı başlıktan zaten troll olup olmadığı genelde anlaşılır; anlaşılmadıysa hala aşağıdaki açıklamadaki hitap şeklinden ve üslubundan çok net bir biçimde anlaşılabilir; yok hala anlamadıysan yazarın diğer 3-5 başlığı ve entrysine bakılır ve artık gayet net o troll müdür değil midir kavranılabilir. hala anlamadıysa o yazar salaktır ki bu kadar çok sayıda salak olduğunu düşünmüyorum açıkçası.

2. başlığımızın konusu olan "sözlük yazarlarının troll talep etmesi": kendimden bir örnekle başlayım. bugün sözlük yazarlarını trolleyerek sosyolojik deney yaptığımı açıkladığım, kendimi deşifre ettiğim ayrıca test sonuçlarını yazdığım uzun entryli bir başlık açtım. 2 tane oylama ve 2 özel mesaj dışında sikine takan olmadı. 5 dakika sonra troll olduğu net bir başlık açtım ve akşama kadar devam ettim trollemeye, trolleme yaptığım her başlık *en az* tahmin ettiğim kadar ilgi gördü. buradan çıkan sonuç: sözlük yazarları aktif veya pasif olarak troll talep ediyor.

a) pasif olarak troll talep etmek: troll olup olmadığına bakmadan havada atlamaktır. oltaya gelmektir. açılan başlığın açılma sebebini umursamadan atlamak troll başlığın cazibesini dolayısı ile talebini artırır.

b) aktif olarak troll talep etmek: açılan hiçbir bilgi içerikli başlık ve entry siklememek, nerede troll var bile bile atlamaktır. zaten bu tipler bile bile troll e davetiye çıkaran tiplerdir.

her iki durum da troll yazarları cesaretlendirir. bu durumda bu kadar troll e sebebiyet veren sözlük yazarları trollerden çok daha suçludur. ve ak partiye 3 dönemdir oy verip de şikayet eden tipler gibi haksız hayıflanmaya zerre hakkı yoktur.

unutulan edit notu: tıpkı bu başlığın siklenmemesi ve benim de açmış bulunduğum bazı troll başlıklara rağbet edildiği gibi şuan troll başlıklara rağbet edildiği gibi.