bugün

her ne kadar orada lal gibi dursan da, varlığın bizim için lugattır...
başkasının sikiyle gerdeğe girme.

hayat felsefem.
hayat, senaryosu kaderimiz olan ve başrolünde kendimizin oynadığı bir film gibi diyorlar.

e hani filmin sonunu öğrenince tüm zevki kaçıyordu. öleceğini bilmeyen var mı?
sınavlara cenabet girin. olur da başarısız olursanız bahaneniz olur. çünkü insanlar bahanesi olanı başarılı olandan üstün kılar. tıpkı ''kolu kırılan bir insan sağlam olsaydı sınavdan daha yüksek not alırdı'' düşüncesi gibi...
Belirli bir noktadan sonra geri dönüş yoktur ve insanlar bu noktaya erişmek için ellerinden geleni yaparlar...
Öyle değil midir ki, insan kararsızlığa düşer, kendine yeni çıkış yolları çizer, bir çıkar yol bulmaya çalışır ama bunu o kadar sık yapar ki kendi çizdiği yollardan hangisine sapacağını şaşırır. En sonunda o yollar bir labirent olur da içinde kaybolur insan...
gözüm yok ama niye olsun,her sakallı niye senin deden olsun?
her şey biter geriye anılar kalır.
ölümde ölecek bi gün be gülüm.(bu aforizma kendume aittir.alıntı yapacakların telif hakkımı gözetmeleri reca olunur).
yine şarıl şarıl maneviyat akıyo etrafa be abisi .Nir"vana"yı açıkmı bıraktın ne?alıntı neyin değildir.özgün olaraktan maliki olduğum bir afforizmamdır.
iyi fotoğraf özgüvenle çekilir.
tanri bizi yarattiysa, tanriyi da ben yarattim.
yıllar önce mahsun kırmızıgül ün dediği gibi;

sevdaşkini conaşkini lumanetpeçkunya güliçkini.

şaka şaka..

bir işte iyiysen bunu söylemekten çekinmen tevazu değil, ezikliktir.
yalan;zihni zinde tutar,ahlakı zehirler.
çay tabağını egoistler kullanır. esmer şeker olayına girmiyorum bile.
sistem sana yamuk yaptı mı, sende ona yapacaksın.
sinyali verip girdim bir girilmeze, frene bastım duramadım sürüklendim bir bilinmeze...
enstrümantal parçalara söz yazınca havası kaçar yalın halinin tadını vermez ya,

biten aşklarında ardından sözler yazıp kirletmemeli olduğu gibi muhafaza etmeliyiz.
ağlamak gülmekten öncedir. Dünyaya ağlayarak geliriz.
ilk hareket ağlamaktır. son hareket acı çekmek ve can vermektir.
Gülmek, iki acı arasındadır.
biz hep sokağın kirli çocuklarını sevdik. lekeli kadınlarını. ve bizi sevenlerden çok sevebileceklerimiz için bencil olduk.
içi boş yurtlaşmış bir sevdaya boyun eğmektense, bu dünyanın kökü yalan gel gurbete çıkalım sevdalara mesken tutmak ma'bed-i alemim olsun.
http://www.youtube.com/watch?v=QT2_PcjvOt0
bir yerde küçük adamların gölgeleri büyüyorsa sikerler öyle işi.
sevdiğim bir abinin söylediği bir söz vardı ; belki oda başka bir yerde duymuştur bilemiyorum

- bütün güzel çocuklar şüpheli...
iyiyi kötü yapan faktörler vardır ve bu faktörler kötüyü iyi yapan faktörlerden daha etkilidir.