bugün

kırmızı hapı yutalı epeyi bi zaman olmuştu. sıçılmış kişi olduğumu öğrenmem beni üzse de üzerimde baya büyük bi baskı oluşturuyodu doğrusu. artık bişeyler yapmalıydım. sıçılmış olduğumdan sözlüğün bütün buglarını biliyor ve dilediğim gibi sözlükte at koşturabiliyordum. bir gün ben yine başlıktan başlığa, entryden entrye koşturuyor, kah agent smithlerle kavga ediyor, kah arada trinityi götürüyordum ki yanlışlıkla bi kapıdan içeri girdim. içeride böyle ak sakallı dede mi desem, steve martin, chuck norris karışımı mı desem bi adam vardı. masasında koltuğuna yaslanmış, bacak bacak üstüne atmış rahat tavırlarla beni süzüyor. içimden "olum bu herif tekin değil topukla" desem de kapıya davrandığımda kapı kiltliydi. işte şimdi babalara gelmiştim.
sonra adama döndüm. korktuğumu belli etmemeliydim. oda da bi garip mnakoym ne lan bu her yer son model plazma, her ekranda ayrı bi başlık, ayrı birer entry. arasıra benim entyler falan görünüyo. ilk önce o konuşmalıydı. öyle de oldu:
z- hoş geldin bbdbgbo ben zall.
b- adımı nerden biliyon?
z- ben herşeyi bilirim. sözlüğe girerken verdin ye denyo!
b- ehe pardon. eee?
z- ee si olum sözlük mözlük kalmayacak yakında hepinize tekmeyi vuracam. sittr olup gideceksiniz. sizle uğraşmaktan bıktım usandım, biri götünden bi entry uydurur götüme girmesin diye kırk takla atarım öbürü ayar alır gelir entryi sildirmek için yalvarır. siterim böyle aşkın ızdırabını lan.
b- hooop hooop! önce o ayağını bi indir. hassta etme adamı! neyi bitiriyosu sen on binlerce adam var bu sözlükte boru mu lan bu! adamı nabarlar biliyon mu sen. lan... bi yürü git lan zallama.
z- lan olum bi düğmeye bakar şerefsizim çekerim fişinizi. ahanda düğme dedi ve masasının altında atari joistiği gibi bişey çıkardı.
ben her ne kadar:
b- atari joistiği olum o kime yutturuyon!
dediysem de onun dilini ıssırarak;
z- basimmi lan basim mi! yakarım lan hepinizi adam olun lan!
tarzı tehtidleri karşısında çaresiz kalmıştım.
z- çışşarı
sözüyse en son hatırladığım şeydi. anlayacağınız iyi değil beyler suyuna gidin maazallah bi gün tepesi atar "kendinize sözlük arayın lan" der sonra hep birlikte güme gideriz benden söylemesi.