bugün

bütün gün oturup, sosyal medyadan ayrılamayan, hiçbir hobisi ve güzel bir sosyal çevresi olmayan sözlük insanının düşüncesidir. bana göre yanlış bir düşüncedir. sözlük kızları diye bahsettiğiniz kadınlar isterlerse her şeyi başarabilirler. bilmeyen ve öğrenmek isteyen varsa öğrenebilir. kaldı ki satranç öyle abartılacak bir zeka oyunu değil. herkes için de aynı önemde değil. bu nedir böyle sözlük kızı şöyle sözlük kızı böyle söylemleri. illa başlık mı açalım bizde günde on sayfa okumayan sözlük erkekleri ya da benim okuduğum makale sayısının çeyreğini bile okumamış sözlük erkekleri diye... bu nasıl bir genelleme ve aşağılamak isterken aşağılanmak olur siz düşünün.

bir kadın isterse her şeyi başarır. onlar başarırken bunu görmek istemeyen insanlar da uzaktan bakar bakar sadece konuşur.
kardeşim hiç mi utanmıyorsun 250 gram için roman yazmaya ayıp ya. sana mı kaldı kadınları korumak göt lalesi? onların parmakları yok mu klavyeye basacak.
meriç detected.
günde on sayfa okumak.
Kadınlar isterse herşeyi başarabilirler.
bu nasıl bir yıkık amk.
Biri efsane oynuyor.

Ama benle.

Ağlayabilirsiniz. Net.
Satrancın boş iş olmasından dolayı.
Kendine güvenen varsa beklerim.
satranç bir zeka oyunu olduğundan çok normaldir.
kendilerini pek geliştirememelerinden kaynaklanan durumdur. ver eski sevgililerini stalklasın anca amk kezbanları.
zekalarının yetmemesinden kaynaklanan durumdur.
görsel
Size göstereyim diye ayaküstü birini yendim...yapmayın böle şeyler..
Tavla daha iyidir hayat kadar kısa ve değişken.
Arkadaşlar arkadaşlar sıkıldım sizi yenmekten.

Yapmayın lütfen.
görsel
izninizle herkesin huzurunda bir sözlük erkeği olarak akvekarayı satranç oynamaya davet ediyorum. Merak ettim kaç hamle sonrasını görecek aslan parçası.
nerde onlarda bu akıl? ver anca şeyma subaşının storylerini takip etsinler.
Sözlük kızıyla satranç oynayacak kadar düştüysek vah halimize.
Oynayabiliyorum ama çok sıkıcı.
Baya baya sıkıcı yahu. Tek el oynamaya anca dayanabiliyorum.
satrançta "tek el" oynamak nasıl olur diye maraklar sardırır.