bugün

uludağ sözlüğe girişte göze çarpan atatürk resmi. bazı şakirtleri rahatsız etmiş olacak" diyecek kemalistleri biliyorum. dmem o ki madem siyasi bir simge olan atatürk ün resmini koyan mod eğer demokrat ve özgürlükçü ise, yarın hz. ali tavsirini, bir besmeleyi, bir apo resmini girişe koyacak mı, tarafsız olacak mı, yoksa kemalist çizgide devam mı edecek.
zaman var daha aşılacak bu faşizm.
(bkz: ama bizi o kurtardı)

(bkz: be hey dürzü)

edit: ironiden anlamayan nesle aşina değiliz
işinize geleni destekleyin ''ama tarafsııığğğzzz'' diyip ağzınıza vurma kıvamına getirin, gelmeyeni desteklemeyin ''ama bunlar puşşt teröriistt ıhh book'' söyleyin. bi araştırın ne olup ne bitmiş, isteyen niye istiyor, istemeyen niye istemiyor.
ancak orta okul tarih bilginizle saçmalamanız serbest olduğundan bu sözlükte sizde serbestsiniz.
beni atatürk kurdu. bi kurdu o günden beri çalışıyorum. saatim ben.
ulkenin her yerinde ataturk portresi oldugundan garipsenmeyecek durum. hayir benim anlamadigim turkiye adi cumhuriyetin anlami ne varsa bu ulkede ataturk sayesinde... degismedi yani hala ayni. kimse size "bak bu ulke soyledir boyledir gelin burada yasayin" da demedi... cocuklugunuzdan bu yana ataturk vardi... simdi ne oldu da gotunuz basiniz ayri oynuyor? begenmiyorsan siktir olup gidersin yazmazsin sozlukte, bu ulkede de yasamazsin! bu kadar net.
Ataturk u siyasi obje gibi gosterip ataturk u her seven sayan insana kemalist dersen adamin gotune mantar baglarlar.