bugün

Öyle sözler vardır ki iki defa söyleyenemezlerdi,
Bir kere söylemiş olan o, bütün duyularını tüketti.
Sadece iki şeyin yoktur asla bitiş noktası ;
Göklerin maviliği ve Yaratan'ın merhameti. *
nice gözler vardır sözden iyi anlatır, nice sözler vardır gözden iyi ağlatır ...
(bkz: sözlük yazarlarından aforizmalar/#5218975)
Yavaşlık ile anımsama, hız ile unutma arasında gizli bir ilişki vardır.
Bir şey ...anımsamak isteyen kimse yürüyüşünü yavaşlatır.
Buna karşılık, az önce yaşadığı kötü bir olayı unutmaya çalışan kimse elinde olmadan yürüyüşünü hızlandırır.
Yavaşlığın düzeyi anının yoğunluğuyla doğru orantılıdır.

Milan Kundera
Piçler, aşık oldukları kadınların kendilerini kurtaracaklarını düşünür. Oysa hiçbir kadın dünyaya bir piçi kurtarmak için gelmemiştir.
Hakan Günday
Beni Dışardan Yargılayanlara Söyleyecek Sözüm Yok.. - Zaten Dışarıda Kalmaları Onlara Yetiyor.
Sözler vardır en yoğun hisleri birkaç cümleyle anlatan;(Senden sonra, ağız dolusu kahkaham kalmadı.her gülüşe bir ucundan, bu dünyada seni bir daha göremeyecek olmanın kekre tadı karıştı.
Senden sonra çok yağmur yağdı.)
Bize bunca yalnızlığı öğretebilmek icin/çok yalnız kalmış olmalı atalarımızdan biri.gidisin bana sessizliği öğretti.nicedir talim ediyordum da sırrına agah olamamıştım.senden sonra aradan başka hayatlar gecti.
Sessizlik kendini öğretti.
"Çok insanlar geldi, anlatıp gittiler.bir tarafımda eksik bir şeyler, her sızıda varlığını duyurdu.senden sonra ruhum hep aksayarak yürüdü.bu gurbetin bir gün biteceği hakikati icime ağır bir taş gibi cöreklenip kaldı.hayatın daimi bir daüssıla, sevmenin özlemek olduğu bilinci ruhuma otağ kurdu."