bugün

Yakında eve gelecekler lan. Sitenin önündeki ışıklarda bitanesi cam silme bahanesiyle yaklaştı. istemiyorum dedim. Küfür etti. Arabada kadınlar varken. indim aşağı, yakaladım. Ağız bir tarafta burun bir tarafta. Beni gören esnafı, dolmuşçusu da geldi. Onlara da ikram ettim bunu. O kaçtığı vatan savunmasında olması gereken kıvama geldi.

üstelik dolmuşçu da kürttü. Not edilsin diye söyledim bunu.
Defolup gidene kadar sürecek duygu.
eskiden nereye baksam seni görürdüm. şimdi suriyeli...
"türk dilenciler nerede ulan" diye soylendirir her suriyeli görüşüm.
istihdam örneğidir. Devlet hastanelerine tercüman alımı artmıştır. Fakat bende bıktım artık Suriyeli görmekten. Tabelalar bile değişmeye başladı.
Dün içinde bulunduğum durum. Mersin'de yaşıyorum bir yol sorayım dedim 4kişiye sordum 3ü suriyeli çıktı sonuncusu da bilmiyordu zaten kendim buldum. insanı yaşadığı ilden soğuttular terkedip gideceğim en sonunda.
Kesinlikle benim durumun paran yok it gibi çoğalma 3 kuruşa is buldum et aldım kırk yılda bir marketten çıkıyorum kucağında karnında yanında çocukla dileniyor ve Sıkıştırılıyorlar lan ben bir çocuk yapamıyorum bakamam diye sen elin memleketinde sürekli doğur.gerci sınavsız universitede tıp okuyacak adamlar bilen bilir tip bitince sınav yok pratisyen olup oh mis dünya para kazanırlar diğer küçükler de kapkaç yapsa kebap.. adaletini seveyim dünya.
büyük şehir insanının tecrübe ettiğidir. vallahi sıktı artık.
güncel Önemli Başlıklar