bugün

Su yaşam kaynağı.Vücumuzun %75'i.Bu kadar edebiyat yaptıktan sonra suyun önemini anlamak adına çevremize bir bakalım.
Şehir merkezinde ilerliyoruz hava çok da sıcak değil.insanlar gelip gidiyorlar.Ancak hemen ellerinde su şişeleriyle dolaşan bayanları görüzyoruz.Bir,iki,üç derken bu sayı sayılamayacak akdar fazlalaşıyor.Ancak su ve kadın ikilisini karşın hiçbir şekilde su ve erkek ikilisini göremiyoruz.
Okuldayız.Ders oldukça bayıyor.Tabi ki derste not tutmak için ön sıraları yarım saat öncesinden kapan(kapan diyorum çünkü aralarında bir rekabet var anlayamıyorum) kız öğrenciler çok güzel not tutuyorlar.Tutsunlar tabi.Ne de olsa ben ve benim gibi not tutmayı sevmeyen birçok kişi ya bu kız arkadaşlardan notları alacak ya da umut kırtsiye'den parayla alma yoluna gidecek.Kaynak hiç değişmiyor.Kızlar.E haliyle dersi dinlerken sağa sola bakmaya başlıyoruz.Bir süre sonra gözümüz ön sırada büyük bir aşkla dersi dinleyen kızlara takılıyor.Bir de ne görelim.Ön sıralarda kızlarla mükemmel bir şekilde uyum halinde olan su şişeleri.Allah'ım Yarabbim?Her birinde mutlaka bir su şisesi.Ve de sıranın üzerinde.Yani her an içmek için hazır bulunuyor.
Bütün bu gözlemlerin sonucunda bişi kesinlikle gözden kaçmıyor.Su ve kadın ikilisi.Su ve erkek ikilisi ise yok.Sadece su ve kadın.Şu sorular düşünmeye başlıyorum.
Soru:1
-Neden sadece bayanlar su sişesiyle dolaşıyor?
Soru:2
-Suyun önemini biliyoruz da neden sanki su kıtlığı yaşanırmış gibi yanlarından ayırmamalarının nedeni ne?

Birinci sorunun cevabını kadınların metabolizmasına bağlıyorum.Belki de daha fazla suya ihtiyaç duyuyorardır.Ya da cilt güzelliği için gerekli olduğu düşünülebilir.
ikinci soru ise suyun heryerde bulunduğu bir ortamda bile taşınması bir tek nedenle açıklanabilir.Temiz su.

Ancak her ne kadar bu açıklamalar yeterli gözükse de su ve kadın ikilisinin gizemi her zaman mistik bir konu olacak.