bugün

geçen gün su kaynaklarımızı tüketişimize bir nebzede olsa dur demek adına, kişisel bir eylem olarak, evimdeki klozeti, su tasarruflu bir klozetle değiştirmeyi denedim.
ülkemin en iyi banyo ve wc ekipman mağazasına gittim ve su tasarruflu gömme klozetleri konusunda bilgi istedim.
bana bir broşürden anlattı, satış temsilcisi arkadaş;
-efendim, her ikiyüz elli klozet için bir yılda üç olimpik yüzme havuzunu dolduracak su tasarrufu sağlar.
yine hayal kırıklığı yaşadım tabii ki.
bana her sifon çekişimde sonsuzmuş gibi gelen akıp giden sudan tasarruf etmek adına kendimce bulduğum çözüme bakar mısınız?
ben, bağımsız bir tasarruf önlemi almaya çalışıyorum, bir göl dolduracak suyla arabasını yıkayan, iki tabak yıkamak için tonlarca su harcayan muhtemel 249 vatandaşla ortak bir girişim buluyorum.
ben ortaya kıçımı yırta yırta kıç sağlığımı koyacağım, öbür tarafta muhtemel 249 hıyar, kıçının keyfine az akıyor diye peşpeşe sifon çekip, keyfine bakacak.
sırf çevre koruyuculara ticari kanca takmak adına böyle işler yapmayın kardeşim.
bir kıç koymaya bir kez sifon çektiren bir modelini icat edin şu meretin, bizde kıçımızı herkezin kıçıyla eş değer derecede tehlikeye atalım.
zira bir benim kıçımın keyfini düşünmememle bu iş yürümez.
türkiye ve tabii ki dünyamız çöle dönmesin diye kıçımızı yırtıyoruz ama nafile.
biz elli yırtınalım, yan apartman iki günde bir tonlarca su kapasiteli deposunda bayat su bekletmemek için bir depo suyu yola akıtıyor.
sorunca da, kokuyor ne yapalım bizde sokağı yıkasın bari diyoruz, diyorlar
belediye desen uyuyor.
ben, sifonu çekerken vicdanımı sızlatmamayı düşünüyorum, adamlar balkonlarda halı yıkıyor.
yani anlayacağınız, su tasarruflu gömme klozette züğürt tesellisi olarak ticari kaygılarla geliştirilmiş bir zımbırtı olmaktan öteye gidemiyor.
güncel Önemli Başlıklar