bugün

içeride öcü varmış gibi girmekten korkan, önünden geçse bile kendisinden para alınacağını sanan fakirlerin uydurmasıdır.

götü boklu cafede kaç tl bu kaave? en az 3-4 tl. e koy 1 tl daha, insan mekanında iç. ya da vazgeçtim, doluşmayın lan oraya da.
(bkz: benzin nerede 4 liradan satılıyor ben görmedim)
kusuruma bakmayın ama kahve içmek, kahve çeşitlerini bilmek ve relax(rahatlama modunda) takılmak da yaşam stili ile örtüşen bir kültürdür ve bunun elbette ki tabana yayılması (teoride ve gönülde istense de) pratik olarak mümün değildir.
starbucks'da kahve 10 tl filan değil, giden bilir... gereksiz polemikle vakit harcamaya gerek yok, sevmeyen gitmez o kadar.
haa ayrıca istanbul'daki tüm kaliteli kahve satan dükkanları (cafe anlamında) bilirim, oturarak kahve içilip de benzer şekilde güzel insanların gittiği benim muhitimde bir schlotkyz's deli var, bir de bu var.
(elbette mado, gloria, vs var, ama ne hizmet kalitesi ne uzun çekim doppio esspresso ne de sabah saat 7'de açıyor olmasına rağmen; 6:35'te bahçede laflayan garsonların pervane olup kasayı açarak rica üzerine satış yapmasına rastlamak sözkonusu benim açımdan)
(bkz: uu beybi)
(bkz: zengin olduğunu sözlükte belli etme yolları)**