bugün

aciz, zavallı, yaşamak için erkeğe muhtaç bir kadının, ona aşık olabileceğine inanacak kadar düşmenin yanında, anlamsız bir olaydır.

şimdi şunu düşün muho, karşında iki kadın var.

bunlardan biri yaşamak için sana muhtaç. ismi de kezban. veya selen.

bir erkek ona bakmadan yaşayamaz, para kazanamaz, karnını doyuramaz, kenidni koruyamaz, çocuklarını büyütemez, vahşi cangılda yiter gider.

diğeri ise starbuck gibi kadın.

bunun ise sana zerre ihtiyacı yok. hayatını sensiz de idae ettirebilir. sensiz de yaşr, hayatta kalır, çocuğuna da bakar, neşesini keyfini de bulur. bunun adı da sembolik olarak starbuck olsun.

şimdi bu kezban veya selen gelip, ben sana aşığım, sensiz yaşayamam dediğinde, bu aşk mıdır? hayır. varolma endişesi aşktan önce gelir. kızımın öncelikle varolma endişesini, hayatta kalma meselesini çözmesi gerekir. demekki sana aşktan önce, hayatta kalma ihtiyacı için geliyor. o zaman aşk değil, bodyguard arıyor kızımız.

ikinci kadın, starbuck ise sana gelip, sana aşığım lan, evet, sana aşığım, seni hayatımda istiyorum, seninle mutlu oluyorum, seni seviyorum dediğinde, tam olarak bu söyledikleirni kastediyordur. senin varlığın onun için bir aşk kaynağıdır. mutluluk sebebidir. o gerçek sevgidir, gerçek aşktır.

haliyle, starbuck gibi kadına aşık olmak, aşktır.

kezbana aşık olmak, kezbanın aşık olduğuna inanmak, saflıktır, enayiliktir, anasının kuzucuğu saftorik olmaktır.

next.
hadiseyi, "herkese veren, aldatan, başka adamlarla yatan bir kadına güvenilmez" argümanına indirgeyecek kadar acıklı bir aşk anlayışına sahip olmaktır.

muhocuğum, canım, dünyanın en namuslu kızlrını tanıyorum... hepsi terbiyeli, aile kızı. kocalarının biricik karısı, cocuklarının annesi. komşularının örnek gösterdiği, sizin çok sevdiğiniz ahlaklı kızlar.

gel gör ki, hepsi fuck buddy'im...

yatağımda nevresim takımı bırakmadılr, tırnakları ile yırta yırta.

şu kızları bu kadar aç, doyumsuz bırakmayın lütfen.

her sevişmede yeni bir nevresim takımı çöpe atmaktan bıktım.
namı değer ''galactica kaşarı''nı isteyecek kadar rüsva olma hali. entry-nick uyumu için söylediysem namerdim; ben sırf bu starbuck gibi eziklerin yüzünden saylon olmadım mı zaten?

(bkz: starbuck sen insansan ben essahtan saylonum)