bugün

tarih 12 eylül 2010, günlerden pazar. yaklaşık 1 saat önce türk spor tarihinin en önemli 3 karşılaşmasından biri vuku buldu ve türkiye, sırbistanı müthiş bir mücadele sonrasında devirdi. bugünün türk tarihi açısından çok önemli bir önemi daha var. evet bugün referandum var. Haftalardır süren ve son günlerce iyice şiddetini arttıran ve benim de içinde yer aldığım siyasi tartışma ve cepheleşmeler gerek sözlüğü gerekse sokakları ciddi bir şekilde etkilemişti. fakat kazanılan ve mucizevi diyebileceğim bir galibiyet türk halkını bir araya getirebilmeye yetmiştir. şu an öyle bir ruh hali içerisindeyim ki sokağa çıksam önüme çıkan insana sarılıp günlerdir siyaset konuşulan kahvehanelerde teodosiçi p.c olarak ilan edebilirim. düşünüyorum da milletimize sadece sporda değil de her kulvarda bu kadar destek olsak fakat her şeyden önemlisi sporda olduğu gibi her konuda kenetlenebilsek her şey ne kadar da farklı olabilirdi. 2 ihtimal var;

1.si türkiye yarın efsane bir galibiyet alıcak referandum sonucu geri planda kalıcak.

2.si türkiye yarın mağlup olucak maçtan sonra alkışlıcaz madalya töreninde gümüşümüzü aldıktan sonra abd'ye küfrümüzü basıp kanalı değiştirdiğimizde gerçek gündeme geri döneceğiz.

keşke 3. bir ihtimal daha olsaydı, keşke bu referandum sonucu bu kadar da önemli olmasaydı.