bugün

insanlığın yeni sınavı, yeni yaşam tarzı, yeni aptalligidir.
burda anlatmak istediğim sosyal paylaşım sitelerinin tamamıyla yanlış olduğu değildir.
genel olarak çoğu insanın kendini olduğundan daha farklı göstermeye çalışması, hayatının hep para, gösteriş, eğlence gibi şeylerle geçtiğini göstermeye çalışması, yediklerinin ictiklerinin resimlerini paylaşarak, gorgusuzlugun ve anlayissizligin dibine vurması, etrafındaki insanları kıskandırmaya çalışması, popüler olmaya yada taninmaya çalışması, hayatın yaşandığı şekilde güzel olduğunun farkına varmayıp, başka insanların hayatına imrenerek onlar gibi olmaya çalışması ve onların yaptığı gibi paylaşım yapması, sosyal paylaşım sitelerinde yaptığı şeylerden dolayı kendisini nornal bir insandan Daha üstün görmesi, elinde hiç bir sanatsallik beceri olmadığı halde, toplum içinde insanları aşağılar gibi davranmasi,hayatında yaptığı çoğu şeyin eğlence yada gerekli olduğu için değilde, sırf gösteriş ve paylaşım için yapıyor olması, anın tadını çıkarmak yerine sürekli resimler çekerek ne yaptığını insanlara bağıra çağıra anlatmaya çalışması, gezilen yerler sadece bir kafe olsa dahi ben burdayım bunu bilim bunu yapıyorum demek için paylaşımlar yaparak kendini tatmin etmeye calismasina sebep olan şeyler bana göre sosyal paylaşım sitelerindeki rezaletlerdır.
olumlu yanlarinı tabiki vardır ve onlarda tek tek sayilir. ancak hangisi ağır basar işte o oturup tartışılır.
hepsi bir yana yediğinin içtiğinin resmini paylaşanlar için gerçekten mantıklı bir açıklama isterdim. görgüsüzlük dışında.