bugün

artık tehlikeli boyutlara gelen durumdur.
Lan biz senelercebana kitap alvideosuna gülen çocuklardık. daha mart ayıydı hiç unutmuyorum piston aşağı indi mevzusu patladı ama her yerde her şeyde bir piston devamlı bir şeyler aşağı inmekte. Bir süre sonra öyle kullanıldı ki bu tabir bir anda herkes tiksinmeye başladı bu sosyal medya fenomeninden. zira sosyal medyanın raconudur herkesin sevdiği şeyden tiksinmek icap eder. herkesin güldüğüne gülerseniz fenomen olamazsınız. dünyanın en komik videosu da olsa herkes gülüyorsa "zeka seviyesi" "ıq" "mizah mı bu?" gibi kalıpları kullanarak eleştirmek bok atmak zorundasınızdır.
Neyse o bitti sikimsonik dizinin sikimsonik karakteri vasfiye hala çıktı nabaacaan mecbuurr diye ağzını yaya yaya yavşak yavşak konuşması meşhur oldu bir ara. ben bu karakteri zaten en başından beri sevmediğim için bir şey farketmedi ama baya bildiğin annemin dahi vasfiye teyze paylaştığını gördüm ben.
Sonra bir ara vine diye bi sikim çıktı. o ne ara çıktı ne ara parladı hakan hepcan denen ergen bozması herif ne zaman fenomen oldu da millet sıkılmaya başladı ona hiç yetiemedim zaten amınakoyiim.
Bu esnada derinden yavaş yavaş adını duyurmaya başlayan yetenekli karikatüristimiz özer aydoğan sosyal medya fenosu olmak için yol yapıyordu. herkes abi kare kafalı adamlar var ya kim çiziyosa onu çook gülüyorum yaa modunda takılıyordu. ismi duyulup adına facebook ayfaları açılmaya başlayınca bu adam da gözden düştü "yeeaa sıktı artık yeaa"cılara kurban gitmeye başladı.
arada geçen "sebahati seviyon mı gangi" videosu gibi çipetpetçi amca gibi tuhaf figürleri saymıyorum bile.
şimdi yeni fenomen baaddin denilen piç. ben bu baaddini 3 hafta önce gördüm piyasada * millet ne ara baaddin hastası oldu ne ara tiki kızlar bile pıçaklarım diye dolaşmaya başladı ne ara bıktırdı da baaddin paylaşanların zeka seviyesini hedef alan eleştiriler yapılmaya başlandı hiç anlamadım
Ulan orospu çocukları ihtiyar da değilim 22 yaşındaıym daha ne bu hız amk.
sosyal medyadaki hızlı tüketime sebep mi olur sonuç mu bilmem ama her uygulamanın yeni eklenti eklemesi de bu durumu ileri boyutlara taşır hızlı tüketime yol açar eskiye rağbeti azaltır buna sebep olan erişilebilirlik diye düşünüyorum eskiden online kişi sayısı azdı yaş ortalası fazlaydı şimdi ciddi bir ters orantı var mizah kalitesinin düşmesini sebebi benim gözlemlerime göre bunlar.