bugün

yepyeni 6. nesil çaylaktır. hoş gelmiştir.
age of mythology de mısır'daki power seçeneklerinden birisi. elindeki asadan yıldırımlar fırlatan ve çoklu damage veren bir birimdir.
age of mythology adlı oyunun en karizmatik, en underrated ünitesidir. sanırım son çağda osiris'i seçince bu god power'a sahip oluyorduk. firavunun üzerinde uygulayınca böyle gırtlaktan bir ''grrrr'' sesi gelir ve firavununuz artık osiris'in oğludur. kartal başlı, yıldırım fırlatan asası olan bir ünitedir. düşmanın üzerine saldığınızda olduğu yerde o haşmetli sesiyle bir ''entiyu'' der ve asasını indirip düşmanın en az 3 ünitesini alaşağı eder. muhteşem atağı ve uzun menzilinin yanı sıra defansı da fena değildir, kolay kolay ölmez. sonuna kadar savaşır. aslanım benim. pardon kartalım *

yalnız tek kusuru regeneration özelliğinin olmamasıdır. canı azalmaya başladığında tabanları yağlayın, ordunun gerisine çekin ya da ''bir kahraman olarak öleceğim ulaaaaaan'' deyip savaşa devam edin. zaten ölene kadar düşmanların yarısını fena halde tokatlamış olacaktır. ölürken bile o tok sesiyle ''aaaah'' der, karizmasını çizdirmez. kartalım benim *
En daşşaklı birim midir tartışılır ama zirveye oynar. Zira rejenerasyon olmadığından dolayı ben pek çatışmaya sokmuyorum. Önünde hasarı üstüne çekecek başka birimler varsa arkadan çaktırıyorum yıldırımı. Nidhogu çöpe atmayın o da ırz namus koymuyor. Hem ona sadece yerdeki okçular vurabiliyor.