bugün

bana kalsa daha da ağır bir şekilde sıfatlandırırdım bu "insanları". maymundan gelememişler henüz diyebilirdim ama maymuna o kadar büyük hakaret etmek istemedim.

afedersiniz götünün üstüne yatıp somali'ye yardıma giden insanlara arsızca sallamaları yok mu? hiçbir şey bulamasalar, efendim somali çok reklam yapıldı ne gerek vardı derler. evet biliyorsunuz onları, yurdumun hiçbir acıya, yaraya derman olamamış bünyeleri bunlar. yurdum solcuları ve yurdum kemalistleri.

ulan orada insanlar ölüyor kılıksız herifler. nasıl bir ciğere nasıl bir taşlaşmış kalbe nasıl bir put kesilmiş vicdana sahipsiniz? oraya yardıma gitmiş insanlara sataşmak, onların üzerinden siyasi rant elde etmek için arsızca ölülerin, ölmek üzere olanların üzerinden konuşabiliyorsunuz? ölüyor o insanlar? var mı fazla söze gerek? ölüyor diyorum?

çıkmış birisi sertab erener somali'ye gitti, niye yalnız gitmedi diye sallıyor, bir de utanmadan hakaret ediyor. e be gerizekalı embesil, güvenliğini nasıl sağlayacak bu insan tek başına gittiğinde? kim yönlendirecek bu insanı? bir yardım kafilesine katılmasından daha doğal ne olabilir? her şeyi geçtim, yüzlerce insanın ölümden kurtulmasına vesile olan bir eylem yapıyor bu insan, bu kadar kan emici vampir oldun ki yüzlerce insanın hayatı uğruna bir insanın yardımına çomak sokuyorsun?

yazık, içiniz çürümüş. çok yazık.