bugün

(bkz: 18 nisan 2009)

taa ne zamandan demişiz. bu kansızlar binemeyecekleri eşşeğin önüne ot sürmezler.
insan denilmiş ama insan değil o.
yardım edilmelidir, sonuç olarak insanlık çocukların hayatı söz konusu ama ülkedeki açlık giderilmediği sürece hele ki terör bu noktaya gelmişken umursamadan anaların babaların içleri yanarken somali'deki insanların yarımına koşulması anormalliğin alası. ülkendeki sorunlara gerekeni yap sonra git istediğin yardımı yap kardeşim.
Somali yardımı başka şey, bunu reklam gösterisine dönüştürmek başka şey...
Yardım gönderilir, bu çok normaldir, ancak oralarda bazı kişilerin çeşitli davranışları ve şovlar yapılması, bu yardımın büyük bir gösteriye dönüştürülmesi, gerçek amacın ne olduğu hakkında şüpheler uyandırmaktadır...
Allah rızası için yapılan yardıma kimse karşı çıkmaz, ama milletin parasıyla şov yapılmamalıdır.

Bir de şeffaflık olmalıdır.
Trilyonlarca lira değerindeki yardım malzemeleri kimden alınıyor?
Milletin parası ile Birileri zengin ediliyor mu?
Toplanan para hak ve adalete uygun harcanıyor mu?
Millet parasının nasıl harcandığını bilmelidir...
türkiye'de 1 fakiri sevindirmemiş tiplerin bir anda ''somaliii'' diye ağlamasından kıllanan insandır.
toplanan yardımların tamamının somaliye gitmediğine, yine birilerinin çalıp çırpıp tv kanalları kuracağını düşünen insandır.
doğu türkistan'daki öz kardeşlerinin görmezden gelinmesini sindiremeyen insandır.