bugün

gerçekliğin dibine vuran, gözlerinizi açacak bir tanıma vesile olacağım için gururluyum. şimdi geçelim tanımımıza...

bir kaç yıl öncesine kadar somali'de insanlar gemileri soyuyor, korsanlık yapıyor, adam kaçırıp fidye istiyorlardı.

peki türkiye ne yaptı? kore'de ne yaptıysa onu. ulan amerika abimin gözüne gireyim, iki askerde ben göndereyim, hem bi tatil olur çocuklara diyerek somali kıyılarına askeri bir gemi gönderdiler. içi sat komandosu doluydu. bu komandoların görevi somalili korsanları avlamaktı. yaptılarda.öyle değil mi şekercikler?

peki şimdi değişen ne? o korsanlarda orada aç oldukları için gemilere saldırıyorlardı. karınlarını doyurmak için. ama türkiye ne yaptı? üzerine vazife olmadığı halde gidip adamlara saldırdı.

şimdi bazı arkadaşlar diyeceklerdir ki "ulan forthe, adamlar türk gemisini kaçırdı ki bizimkilerde saldırdı". peki mavi marmara'ya saldırılırken türkiye ne yapıyordu? politikacılarımız bir taraflarını büyütüyorlardı. sat komandolarımız kışlalarda poker oynuyordu. işin özü şu : yemedi.

peki somalili korsanlara neden saldırıyoruz? çünkü adamlar 3-5 çapulcu.

gelelim esas noktamıza... sen küçücük çocukların babalarını öldür korsan diye, sonrada çocuklarına ve karısına yardım gönder. bu nasıl bir yavşaklıktır? sonrada de ki : biz duyarlı bir milletiz. evet öyleyiz. mavi marmara olaylarında da çok duyarlıydık. öyle bağırdık öyle bağırdık ki meydanlarda... israil'de halimize bakıp güldü.
balık cennetinin içinde yüzlerce korsan'ın sağdan soldan çarptığı gemilerden gelen ganimetlerle zenginleştiği halde halen sırf balık günah diye yemeyip açlığa kendilerini bıraktıklarından dolayı haklı utançtır.
korsanlar türkiye'nin pkk'sı gibidir.
kendi vatandaşım bunları düşünürken, açlıktan kırılsak demek ki, bizi terörist sanacak herkes.
Utanıyorum. Önce ülkemdeki açları doyurmayı akıl edemeyip 450 lirayla aile geçindirmeye çalışan anneler babalar varken ben milyonlarca para yardımını Somali'ye yaptığım için utanıyorum.
Bence sen utanmalisin
Gemidesin diye hayal et. Sut liman bir denizde gidiyorsun. Birden korsanlar geldi ve eteafina deli gibi mermi yagdiriyor. Savunmasiz olan gemi murettebati teslim oluyor ve onlarin rehinesi oluyor en kotusu.

Horizon denizciligin bir gemisi kacirilmisti ve haberlerede cikmisti hatta. . Bayan bir kaptani vardi. Annesi agliyordu yavruma istiyorum diye

Somalili korsanlar turk denizcelierininde diger dumya denizcilerinede tehtidtir. Bu yuzden turk donanmasinin Korsanlara karsi savunma icin bulunmasindan yanayim
http://ihlsozluk.com/post.php?&eid=2167360
geçmişin hatalarını geleceğin çocukları ve o çocukların dünyası çekmemeli diyebiliriz.