bugün

kıymeti bilinmemiş 2. dünya savaşı konulu strateji oyunu. 2004 te sessiz sedasız piyasaya çıkıp, vitrinden çekilmiştir.

oyunda askerleri tek tek kontrol etmemiz mümkün. bu açıdan commandos a benzese de, haritaların büyüklüğü ve ünite sayısı normal bir strateji oyunundaki kadar ve çevredeki tüm binalar yıkılabilir cinsten. oyunun en güzel yanı, bir askeri secip 'ctrl'ye basılı tuttuğunuzda, mause imleciyle o askerin nereye ateş edebileceğini gösterebilmeniz. bu sayede, düşman askerinin kafasına nişan alabilir ya da bazuka yı tankın taretlerine ateşleyebiliyosunuz.

dahası hiç bir araçta 'can' kavramı yok. bunun yerine tank belirli bölgelere ayrılmış durumda ve neresinden vurulursa o bölge devre dışı kalıyor. mesela taretlerinden vurulan bir tank *, tamir edilene kadar hareketsiz kalırken, namlusu hasar alınca ateş edemiyor, motoru hasar görürse zaten nanayı yiyor.
tabi bu hasar alma tankın zırh kalınlığıyla da alakalı, hayvani zırhlı bir king tiger ın ön zırhına 10 defa da ateş etseniz bana mısın demez.

almanları da kontrol edebildiğiniz (bkz: micheal wittmann) 4 farklı campaign **** mevcut ve hepsi de üstünde çalışılmış, oynaması zevk veren bölümler *.

bi yerden bulup oynanmasını şiddetle tavsiye ediyorum. her 2. dünya savaşı meraklısının arşivinde bulunması gerek kanımca. hatta bu orjinal oyun satan kitapçıların birinde görmüştüm bu aralar, çok da pahalı değildi ****.