bugün

sol zihniyeti paylaşan insanların bütün mücadelelerinin merkezinde din, dil, ırk, cinsiyet gözetmeksizin insan vardır. bütün amaç insanların daha iyi ve eşit bir dünyada yaşamalarıdır. ülkücü zihniyette ise daima üstün bir ırktan bahsedilir ve o ırk'a mensup olmayanlar dışlanır. her ne kadar bu milliyetçilik olarak adlandırılsada ki kavram olarak yanlıştır. günümüzde ülkücülük faşizme daha yakındır incelendiğinde faşist teorilerle uyuştuğu görülmektedir.
şöyle okumuştum bi yerde;
solcu olmak isteyen birisi önce insanları sevsin, insanları sevsin ki hayatı sevsin, hayatı sevsin ki yaşamayı sevsin, yaşamayı sevsin ki sadece kendi çıkarları için değil bütün insanlık onuru için onurlu bir biçimde mücadele etmeyi öğrensin, onurlu bir biçimde insanlık onuru için mücadele ettiği anda zaten çoktan solcu olmuştur artık.
solcuların kendi kendilerine çürüttükleri sav.

Şimdi bana kızabilirsiniz ya da hemen eski oy'u patlatabilirsiniz ama #4881556no'lu entry'deki gibi bir sol kesim yoktur türkiye'de. hatta bu başlık bile humanizm'den uzak bir eleştiridir. humanizm sadece insanı sevmeyi değil fikirlerine saygı göstermeyi ve onları kategorize etmemeyide içerir. Gerisi şovenizm'dir. Bu olayı bir çok solcu arkadaşımızın açtığı başlıklarda ve ya girdiği entrylerde görebiliriz.

Şu sözlükte ülkücüler için ayak öperler, itler, köpekler diyen ne solcu humanistlergördüm.#4881556 no'lu entry'i beğenilenler listesine sokmanız sadece kendinizi kandırmaktır. Kendinize ego pompalamaktır." allahım biz ne humanistiz" demektir.

Tüm solcular humanist olmadığı gibi tüm ülkücülerinde ırkçı olmadığı gerçeğini ne zaman anlar bu tip başlıklar açıp sonra kendinizi pohpohlamaktan vaz geçersiniz, o zaman inandırıcı olurusunuz.

hepinizi seviyorum.

imza; sadece sizin ülkücünüz.

edit; kanıt için (bkz: #4884315)
ilk entrysi hiç bir gerçeğe dayanmayan düşünce.

(bkz: #4881556)

Bir insanın bu tip bir entry yazması için gerçekten hiç okumamış olması gerekir. 9 ışık doktirini ne der? Bu ülkü'nün kurucusu Alparslan Türkeş neler yapmıştır? sorularını hiç sormamış olması gerekir.

Alparslan Türkeş'in ermeni anıtını kendi parasıyla diktiren ilk ve tek siyasteçi olduğunu ve ermeni araştırmacıları Türkiye'ye getirerek ermeni soykırımı hakkında araştırma kurulları oluşturup bu konu hakkında araştırma yaptıran ilk siyasetçi olduğunu bilmemek ancak böyle dayanaksız ve şovenizme yöenlik bir entry yazdırabilir.

Daha çok yazacak şey var ama bu kadar bilmezlik ve cahillik içinde olanları alkışlayanlar varken bu tip komik savları heyecan içinde okuyanlar varken yazmak içimden gelmiyor.

sonra sorarsınız "akp niye iktidar?" diye.

Cahillikle, ırkçılıkla suçladıklarınızdan daha cahil, daha peşin hükümlü ve daha bağnazsınızda ondan.
zaten bu fark olmasa solcu solcu, ülkücü de ülkücü olamazdı. *
konu başörtüsü olunca ikiside faşist.

ergenekon kardeşligi bunları dışarda ayrı görünmelerini emretmiş, aslında ikiside ittihatcı ve faşist ve işbirlikçi.

not: kıbrıs ı sattılar ulusalcı söylemine en sonunda erbakan ın kerameti babasından torpilli kızcagızıda katılmış tebrikler, sizi bekliyorduk gözlerimiz yollarda kaldı. dedesi cumhuriyet dönemi savcısı olan torundan da bu beklenir.

not: bu bardeciler hep böle pısırık tiplere darbe yapıyorlar sanıyorduk yanılmız demirelde en azından, bak ortakmış herfcioglu.
erbakan ı mazlum sanıyorduk, parti komple ergenekon davasına karşı, yuh diyorum bu şoka ugrattı işte.28 nisan bildirisine masaya yumrugunu vuran bir lider olmasa belki bu hainler hala iktidarda olacaklardı, keşke 28 şubatta sokaga inseydi erbakan diye çok düşünmüştüm, ama yapmamasını korkaklıgına vermiştim, bu ikidebir konusan ogludur kızıdır zevatlar bana başka şeyleri düşündürmeye başladılar.
(bkz: annelerin hümanist babaların ırkçı olması)