bugün

başlığın tamamı ''3 gram aklıyla solcularla kafa bulmaya çalışan sağcıdır''

sağcı dediğin dünyanın her yerinde gerizekalıdır.
peki ama neden ?
solcu haklının ve ezilenin yanındayken-sağcı her daim devletin ve güçlü zümrenin yanındadır. sağcı çoğu zaman kendine ve geldiği yere ihanet eder.

şöyle bir örnek verecek olursak:

bir sağcı bir fabrikada işçi olarak çalışmaktadır. fabrika yönetimi işçilerin haklarını yer ve işçiler grev yapar. sağcı gavat greve katılmaz ve üstüne şöyle de bir motto tutturur. ''biz anarşik değilik'', ''bura bizim ekmeemiz buraya ihanet etmem'', ''allah vatana millete zeval vermesin''.

solcular grevi sürdürür ve başarılı olur. bu sayede sağcı işçiyi de kapsayan işçilerin haklarında iyileştirmeye gidilmiştir. utanmaz sağcı bu hakları kullanmaktan geri durmaz ve sayesinde bu hakları kazandığı arkadaşına potansiyel hain ve anarşik gözüyle bakar.

dünyadaki bütün sağcıların durumu budur. sahip olduğunuz tüm sosyal siyasi haklar, alt ve orta sınıfın bir nebze insan gibi yaşayabilmesi ''3 gram akıllarınızla dalga geçmeye çalıştığınız'' zihniyet sayesinde olmuştur. 8 saatten fazla çalışmama, ücretsiz eğitim ve sağlık hakkı, doğum izni, çalışan herkesin 1 aylık izin hakkı (ki bu ülkemizde siz gibi salaklar yüzünden hala doğru dürüst uygulanamamakta) vesaire bir çok hak zamanında yapılan sosyalist isyanların ve sscb nin politikaları neticesinde insanlara verilmiş haklardır.

tüm bunlara rağmen güçlüyü ve ezeni tutarak, haklının ve ezilenin tarafında olan solcuların güçlü ve ezenlere karşı savaşarak insanlığa kazandırdıkları hakları kullanırlar ve bunları kullanırken küfreder gibi '' allah devletimize zeval vermesin '' cümlesini kurarlar. bu cümle sağcıların gerizekalılığının bir özetidir.
Gülen gülünenden komiktir . Her iki grupta ilgi alani dışımda. ilgilenmiyorum ama güluyorum hepsine
büyük günah işleyen sağcıdır.

kurban olduğum rabbim de onları öyle yaratmış

dalga geçmek anlamsız.

allah korusun siz de onlar gibi olabilirdiniz.
sağcı dediğin dünyanın her yerinde gerizekalıdır diyerek cahilliğini daha ilk cümleden gözler önüne seren yurdum solcu beyanı.
Gecebilen sağcıdır. Ülkenin %50sinden fazlasını aptal diye nitelendirenlerin zeka seviyeleri.
bir çok hak zamanında yapılan sosyalist isyanların ve sscb nin politikaları neticesinde insanlara verilmiş haklardır. sscb mi?
tahrikkar sağcıların hala yapmaya çalıştığı şeydir.

sol frame dünden beri solculara hakaretlerle dolu (sikimde değil istediğiniz kadar hakaret edin)
ama ben bütün sağcılara gerizekalı dedim diye cahil oldum. bu cümle biraz trollük içeriyor ancak yine de buna katılıyorum bu 1.si

sonra bir yazar gelmiş
yazdığım küçük örnek senaryonun ''solcular grevi sürdürür ve başarılı olur'' kısmına tutulmuş bunu da dalga geçilmesi gereken bir şey gibi sunmuş sanki dünyada başarılı olan grev yokmuş gibi davranıyor enteresan doğrusu.

ama amına koduklarım birinizde çıkın hayır öyle değil deyin. sağcıların sike sürülecek bir yararı var bir katkısı var şu dünyaya, insanlığa deyin ben de size hak veriyim ama yok öyle bişey kardeşşim.
yıl olmuş 2030 hâlâ sağ sol. bu polemigi açan kim olursa olsun asıl o gerizekalıdır.
doğruları söyleyince solcular bozuluyordur.
(bkz: göte göt demek)
gördügüm solcuları, manifesto dışında kitap okumamaları, dolayısıyla zır cahil olmaları sebebi ile donumda salladığımdan çalışan değil yapan türkçü klasmanından dahil olduğum grup.

edit: bilgisine güvenen solcu kardeşlerimi beklerim, mesaj butonu orada.
Sağcı biri birgün solcu olabilir ama bir solcu hiçbir zaman sağcı olmaz. Bir sağcı yi solcu yapmak için aşağılamak yerine üniversitelerin birinci sınıf sosyoloji kitabıyla başlatmak yeterli olacaktır diye düşünüyorum.