bugün

Sitma yaymak.
küfredip stres atmamız içindir herhalde.
elbetde vardır bir sebep mutlaka. Yıllardır ara sıra hep aklıma gelir bu soru ama cevabını hala bulmuş değilim.
tozlaşmaya yardımcı olur.
bazı böceklerin yemidir.(besin zinciri)
ateistlerin elini güçlendiren sebeptir.

sivrisinek ne olm? ne boka yarar hala çözemedim.
Taşıyıcıdır ipneler. iyi kötü taşırlar.
birileri zalime karşı durabilsin diye.
6 ayda bir kan vermek sağlığa faydalıdır. Bunlar da bizim bütün kanımızı sömürüyor işte. Faydalı kanatlı.
bunu ben de düşünmüştüm. fen bilgisi dersindeki ekolojik döngü konusunda klasik örnekler vardır hani yılanların soyu tükenirse fareler çoğalır gibi. hep sivrisinek aklıma gelmiştir hepsini öldürsek hangi denge bozulur diye.

mesela bi arkadaşım vardı sivrisinekti..

neyse uyku bastırdı stop.
Şüphesiz Allah, bir sivrisineği de, ondan üstün olanı da, (herhangi bir şeyi) örnek vermekten çekinmez. Böylece iman edenler, kuşkusuz bunun Rablerinden gelen bir gerçek olduğunu bilirler; inkâr edenler ise, "Allah, bu örnekle neyi amaçlamış?" derler. (Oysa Allah,) Bununla birçoğunu saptırır, birçoğunu da hidayete erdirir. Ancak O, fasıklardan başkasını saptırmaz. BAKARA SURESi / 26 )

Cevabı zaten bellidir canlarım.
(bkz: sivrisineğin faydaları)
anofeller insan üzerinden çoğalıyorlar. belkide biz sivrisinekler için yaratıldık. eheheh.
Adamın biri kırda gezerken "bok böceği"ni görmüş... Böcek, içinde "yumurta"larının bulunduğu bok yumağını yuvarlamakla meşgulmüş... Kendi kendine, "Allah bunu neden yaratmış? Ne lüzumu var? Bok yuvarlamaktan başka ne işe yarar ki!" demiş. Daha sonra bir hastalığa yakalanmış. Birçok yere başvurmasına rağmen, derdine çare bulamamış. En sonunda bir tabip kendisine; "bok böceğini ezip yemesini" tavsiye etmiş! Bu böceği tiksinerek yemiş ve iyileşmiş... Yine bir gün gemi ile yolculuk yaparken, fırtına çıkmış. Gemi su almaya başlamış. Herkes bağırıyor, çağırıyor, yardım istiyor... Bu adam ise hiç kılını kıpırdatmıyor. Adama sormuşlar; "Yahu biz batıyoruz, sende hiç telaş yok! Neden bir şeyler söylemiyorsun" demişler. Adam demiş ki; "Ben Allah'ın işine karışmam! Bir kere karıştım, bana BOK BöCEĞi yedirdi, O işini bilir!"*
bizden diledikleri gibi kan emebilmeleri içindir. bazen biz sivrisineklerin rahatça beslenebilmeleri için yaratıldık diye düşünüyorum.
(bkz: bakara suresi 26 ayeti)
Dunyadaki toplam insan olumunun yuzde kirkindan sorumlu olmasi olabilir.