bugün

Yine türk kamuoyunu kandıran gizli güçlerin büyük tezgahı olan operasyonlardır. Sınır ötesi operasyonlarla hiç birşey çözülemez bu daha önceki 24 sefer yapılan girişimlerle de kanıtlanmıştır. Türk ordusu Amerikan güdümünde onların gösterdiği, barzanici tarafın gözden çıkardığı bir kaç çapulcuyu öldürmektedir sadece. Bunun dışında k. ırakdaki mevcut yapıyı ve düzeni değiştirici en ufak birşey yapmaya hakkı yoktur ordumuzun mevcut durumda. Zaten amerikan istihbaratının dediğinin 1 adım dışına çıktığımızda anında katliamcı, soykırımcı türkler olarak manşet olacağımız aşikardır.

Bu tip operasyonlar daha da olacaktır. Yüzlerce çapulcunun leşleri serilecektir ama sonra amerikanın bize "tamam bitti temizlendi" demesinden sonra operasyonları kesip yurda döndüğümüzde allah korusun ankara da istanbulda patlayacak tesiri yüksek bombalar sonrasında başlayacaktır asıl psikolojik harekat. O zaman göreceğiz neler olacağını... "işte efendim operasyonlarla da halledemedik bunları bitiremiyoruz o zaman anlaşalım" kamuoyuna müthiş bir özgüven kaybı pompası verilecektir. Bugün sallamadığımız aşşağıladığımız DTPliler adamdan sayılmaya başlayacaktır. Zaten ilk onlar fırlayacaktır "dedik çözüm bu değil" diye...

Herşeyi kenara bırakıp şunu düşünmek gerekir. Sınır ötesi ilk dile geldiğinde "aman efendim daha önce 24 kere yaptık noldu yapmayalım zararımıza olur. hem ordakiler daha çok genç bizim ordumuz çok deneyimli o gençlere saldırmak sivil halka saldırmak gibi olur (bkz: fehmi koru) yapmayalım" diyenler vardı. O dönem operasyondan değil harekattan bahsediliyordu. Yani oraya gidip yerleşmekten toplu bir girişten. Ne zaman ki Erdoğan bushla görüşüp laflarını harekattan operasyona çevirdi bunlar sustu. Neden? 24'cülerin pek azı konuşmakta nerde diğerleri?

Yazık oluyor canım türkiyeme yazık...

Entry sahibinin şahsi çözümü tam güç doğuya eğilmektir. Bir yandan "ölü" olsa bile yatırımlar yapıp halka ekmek kapısı açmak diğer yandan k. ıraka operasyon değil harekat yapmaktır. Oraya biraz yerleşip dengeleri yeniden lehimize kurmaktır.
göstermelik seylerle cahil insanlari kandirmaya calisan insanlarin yaptigi bir operasyon. daha düne kadar bariscil bir cözüm ariyorken birden nasil degisti bu kararlari insan sasiyor. sinir ötesi operasyon yapiyorsunuzda kim ölüyor yine mehmetcik ne icin sonuca varmak icin olsaydi eger canimiz yanmazdi ama birtek göstermelik bir eylem icin ölen mehmetcige yazik oluyor. uyan türkiye ne zaman uyanacaksin?
pesmergenin yalanladigi bir operasyon oldugu icin, kandirmacaya donmus, yalan olmus operasyondur.
1 aydır süren büyük kandırmaca.
bu kadar oyalandıktan, teröristler hazırlıklarını yaptıktan, kış bastırdıktan sonra ne kadar etkili olacağından şüphe etmekle beraber, yine de başlanmışsa büyük çaplı olarak yapılması gerekmektedir , biz sınır ötesi operasyon yaptık demekle olmaz bu işler..
kendini siyaset ve ulke yonetme konusunda uzman sanan ulke halkinin cenesini kapamasi ve sacmaliklarina bir son vermesi icin yapilan kandirmacadir. ama bilinmiyor ki bu halk "a yap" derse ve siz yaparsaniz, gelecekte de yanlis oldugu cikarsa "niye a'yi yaptin? b yapacaktin salak!" diyecektir.

sokaktaki adam uluslararasi politika analizi yapiyor, savulun!
(bkz: genç 24cüler rahatsız)
(bkz: namaz öğreniyorum spiderman)
halkın beklediği bu değil. yok öyle kendi sınırlarından iki top atışı yapıp adam öldürdük diye tellallık yapmak. sen 8 askerin rehin alındığı gün pasif kalarak hatayı yaptın. girecektin askerlerini almaya, tüm k.ırak'ı yerle bir edecektin. üç gün süre tanıyacaktın barzaniye askerlerimizi ver diye. vermeyince de barzaniyi de silecektin haritadan. ama bu tren kaçtı. şimdi sen bisiklete binmiş bak ben yine yapıyorum yapacağımı palavrası atıyorsun. sal f16 larını vursun yıksın,dönsün. biz de diyelim o zaman "sınır ötesi operasyon yaptı bizim çocuklar".
yeterince kelle alınamadığından dolayı kandırmacaya dönüşmüş sınırötesi hede-hödösüdür. yok girilip bir kaç yüz pkk militanı öldürülse, hız alınamayıp bir kaç yüz de peşmerge gebertilse iş tamam olacaktı, terör bitecekti, ülkemiz kurtulacaktı. Ama olmadı. Olmayacak malesef.

edit:imla
abd istihbarat vermiş 60 kişilik bir terörist gruba karşı top ateşi yapılmış ve büyük zarar verilmiştir. bilmiyorum gülsem mi ağlasam mı gerçekten.
madem nokta operasyonla iş çözülüyordu neden saddama nokta operasyon yapılmadı diye de düşünülebilir.
millet her zaman ki gibi enayi yerine konuldu. ama biz millet olarak hep böyleyiz. öncelikle bir saldırıda hiç kelle alamadan 14, bir hafta sonrasında ise 12 şehit verdik. bu saldırıdan sonra 38 tane kelle alındığı iddia edildi. evet bu bir iddiaydı. bu kelleleri gören bilen var mıdır bilinmez. şahsen ben bilmiyorum.

neyse.. milyonlarca şehidimizin kanıyla sulanmış bu topraklarda iki saldırıda onlarca şehit verdik ve devlet yöneticileri güya!! harekete geçtiler. ortalığı bir velvele kapladı. neymiş efendim kuzey ırak'a girilecekmiş. ha girildi girilecek, yetki sende, yetki bende, yok yetki ebsinin nikahında derken aylar geçti. devlet yöneticilerimiz de askerlerimiz de bu konuda samimiyetsiz davrandılar. maalesef söylemeye utanıyorum korkaklık yaptılar.

göreve gelmeden önce fırtınalar koparılan; asacak, kesecek, kelle koparacak denilen yaşar büyükanıt paşamız saldırıdan 2 gün sonra mgk toplantısına girdi. sayın paşamız; senden önce genelkurmay başkanlığı yapan paşalarımız mgk toplantılarından tavsiye kararı diye çıkardığı kararlar bir gün içinde işleme konurdu. senin büyüklerin değil miydi bir toplantıyla bu ülkede kuran kurslarını kapatıp, başörtüsünü yasaklayan. onlar mı çok başarılıydı sen mi çok başarısızsın. 8 askerin kuzey ırak'ta esir ve sen mgk toplantısından operasyon kararı çıkartamıyorsun. öncelikle bu samimi değil.

allah bize bulunmaz bir fırsat vermişti 8 askerimizi esir verdiğimiz an. bu askerler ırak sınırındaydı ve hemen ırak hükümetine 3 gün süre tanıyacaktın. sonra girip darma duman edecektin. senin bakanın değil miydi "askerlerin kurtarılmasına sevinemedi" diye açıklama yapan. hem bakanın da sevinirdi! 8 asker bir işe yaradı diye.

velhasılı ölen öldüğüyle kaldı. kandırılmaya meyyal halk yinw kandırıldı. şimdilerde eminim kuzey ıraktaki pkk kamplarında kavak yelleri esiyordur. hatta bir haber var yakında turizme açılacakmış buralar.