bugün

geçen gün ankara sincan a gittim, baktım bir eksiklik var, aa o da ne merkez camii yerinde yok yıkılmış, yenisini yapmaya başlamışlar dedim herhalde heybetli bir osmanlı camiisi yaparlar, malum sincan bu. bir mimar olmanın da verdigi heyecanla internetten arattırdım yeni camii yi görmek için o da ne baktım iş merkezi yapıyorlar yerine!!!

sincan merkez camisi artık yok, kur an kursu binası ve imam hatip lisesi ile birlikte, yerine 5 katlı 3 uzun binadan oluşan büro binaları yapılıyor, iç taraındada bir pasaj sözüm ona çarşı diyorlar ama pasaj, merkez camii yerine ise sonderece laik bir pasaj mescidi, mescit sözü lafın gelişi din alanı demeliyiz zira laik bir bina kiliselerin laiklige dayanamayarak geldigi son nokta olan toplantı salonu biçimine sincan merkez camiside sokulmuş dışardan asla cami olduğu anlaşılmayak şekilde bir toplantı/ kongre salonu konumuna sokulmuş...

28 şubat ın sillesinden geçen sincan yerel siyaseti, akparti nin aldığı hatırladığın %65 gibi bir oyla bile sinmiş, laik bir merkez cami içler acısı yakında ortay çıkar, meydana getirilen alış veriş merkezi kime yapılıyor merak ediyorum, rantı kime? kur an kursu kime battı acaba, o kocaman binayı yıkıp yerine iş merkezi yapan kişi kim merak ediyorum?