bugün

efendim malumunuz eminonu denilen sehr-i istanbul'un nadide yeri kalbi olan semtte basiniza her numara gelebilmektedir.

diyelim ki cilgin bir anda vapurdan ziplarken birden havada 5 takla 7 parende arti kdv olarak yarim salvo atabilirsiniz. - vergini öde ey vatandas-

bu tabi ki bizim konumuzla alakali değil. lütfen eminonu cilginlik günleri basliğina muracat ediniz.

efendim biliyorsunuz alfred hitchcock namiyla mauraf bir ingiliz yönetmen var. bu muhterem kabak kafali kişi - ölüye harakerete girmez değil mi hukuk gurubu?- gayet korkunc filmler icra eder ve paril paril parlayan kabak kafasi ile - bak kabak diyorum bir de kralicenin mahkemesinde cebellestirmeyin beni please- kendi filmlerinde arz-i endam eyler.

işte bu kişinin alemeti farikasi purosuna konan bir kuş resmidir. bu zat-i muhterem kişi sanki trene bakan hindi kuşu kuşa bakar. - kanatli olana canim öbürüne değil sizin içiniz fesat-

işte busuretle siz sigaranizi yakip posur posur dumanini salarken - kanunun kacinci maddesine göre suc acaba- birden sigaraniza bir kus konar. - üstünden kuş geçmesi sarkida olur yavrum- işte o büyülü an kendinizi bir an alfred hitchcock gibi hissetmeniz gayet tabidir.

ammavelakin konan kuş eger deve kusu ise sigaraniza yaziktir. gitti gider bir sigara daha içmeden pi... pardon - allaka mugayir kelime söylemeyim- ziyan olur.

sözün özü ibo burda elevatör olan var mi?
son derece sıradışı bir olaydır. ayrıca kuşun ayağı yanacağı ve büyük ihtimalle sigara kırılacağı için uzun sürmez.
(bkz: alfred hitchcock)
sigarayi badi parmagi sanan kustur. ebabildir, mutedildir.
efkarlanmış kuştur. onun efkarı, bir sigaranızın zayi olmasına neden olabilir.