bugün

akp'nin iktidar olduğu m.ö. 121645 yılından beri popüler olmuş bir ruh hali..

- aziz nesin doğru söylemiş!

- aziz nesin de çok haklıymış!

- aziz nesin sik beni!

ne lan bu? aziz aşağı aziz yukarı.. kim veriyor olum bu oyları.. hepiniz bir "aziz nesin haklı"yı dilinize dolamışsınız.. hepimiz "hayır" dediysek uzaylılar mı geldi lan?

yoksa afgan-rus savaşında kızıl orduyu mat eden sarıklı cübbeli abiler mi? bedir savaşında 300 kişiye yardım eden atlılar mı? ha siktir.. konu nereye geldi..

dur bir dakika!

sen gelişmesine hiçbir katkıda bulunmadığın her daim burun kıvırdığın, cahil dediğin insanlardan hayır mı bekledin? gelmez olum boşa bekleme.. kattedeğin daha çok yol var.. sen ilk önce o adamın ayağına gideceksin ondan sonra o iadeyi ziyaret yapacaktır..

- aziz başkan beni al dedi..
nazım a da sarılanı mevcuttur.

"koyun gibisin kardeşim,
bir değil, beş değil..
milyonlarcasın maalesef!

oldu di mi???
(bkz: seçim ve referandum sonrası fetullah a sarılmak)
zaman aşımına uğramasına rağmen 12 eylülcülerin dokunulmazlığını kaldırdık lafına alkış tutan zihniyetin sergilediği durum aptallık değilse nedir??
Aziz Nesin'e sarılmayalımda kime sarılalım peki ?

Nobel tescilli Pamuk'a mı sarılsaydık, yoksa çömezi Elif Şafak'a mı yoksa yoksa Ece Temelkuran'a mı? (*)

Önce ölsünler, gebersinler gitsinler, aradan 10-15 sene geçsin, sonra vaktiyle kurdukları bir cümlecik, toplumun gündemine lök gibi otursun, toplumun bir yarısını güldürsün, diğer yarısını hazımsızlıktan kudurtsun, o zaman düşünürüz onlara da sarılmayı.

GÜldürmek zeka işidir, bunda bu kadar zeka olmasa, bu kadar koyu mizah olmasa ve en önemlisi gerçek payı olmasa gülen de olmazdı hazımsızlıktan kuduran da. (**)

(*) hmmm, bu son ikisine sarılmamayı bir daha düşünsek mi acaba ?

(**) "%18lik yanılma payı varmış" gibi hazımsız fanilerin uydurduğu "espricikler" falan görüyorum sözlük sayfalarında. Yapmayın arkadaşlar komiklik yapmıyorsunuz, komik oluyorsunuz, kimin hangi esprisiyle dalga geçmeye çalıştığınızı iyice düşünün, siklete uygun daha iyi şeyler bulun.