bugün

teeee eski dönemlerde hacı. pireler tellal, üniversiteliler ortaokullu iken..

internet kafe dönemleri yani, yavaş yavaş misketin yerini, mahalle maçının yerini, hatta kızlar için ip atlamanın yerini, internet kafelerin aldığı dönem.. -ki önemsiz bir ayrıntı olsa da, o saf ve masum çocukluğu biz erkekler kızlardan daha önce terkettik. kafeye daha önce ve çabuk ayak bastık, doğa gereği, piçlik gereği..-

hah işte o dönemlerin birinde, bir gün dersaneyi astım ve o dönem ikinci hayat öğretmenim olan kafeci kemal abinin mekanına ayak bastım.. kafe hınca hınç dolu anasını sattığım, zaten işin aslı sabahları öğlenci sıpalar* doldurur, öğleden sonrada okulu bitmiş sabahçı sıpalar doldururdu mekanı. ama nafileydi, kemal abim o sümüklü sıpalardan birini tuttuğu gibi kaldırdı yerinden. tabi ben de mekanın ağır abisi olarak, bir yandan kemal abi tarafından onore edilmiş, diğer yandan da masama kurulmuştum..

hani eskiden google'IN GEÇMiŞi olurdu. atıyorum abuzittin yazarsan bir kez, daha sonra a harfine basar basmaz çıkardı o abuzittin karşına.

oturur oturmaz ben de açtım google'ı, ki yazının kalan kısımda gugul demekten kendimi alamiycam. gugul'a senegal (!) yazmak için -evet kesinlikle amacım senegal yazmaktı yani- s harfini tuşladım, ve o ömrüm boyunca aklımdan gitmeyecek şeyle karşılaştım.. basar-basmaz, sexci kızlar ibaresi beliriverdi.. demek ki o sümüklü sıpa sexci kızlar yazmıştı gugul'a, ve kafeden şutlandıktan sonra gidip bir yerlerde asılıyor da olabilirdi küsküye.

ulan daha yaşın ney başın ney deyu düşünürken içimden, bi yandan kemal abiyi çağırdım kıkır yarıldık bu mecus hadiseye. düşünenize, çocuk hem sexi biliyor, hem kızlarla bağlantı kuruyor, hem de kafada birleştirip sexci kızlar yazıyordu gugul'a * . tabi bir nesil, koca bir nesil fortçu olarak yetişti, çocuğa sexci kızlar yazdıran zihniyet yüzünden.