bugün

sevdiğimiz...
Say say bitmez demeye bile üşeniyorum, ama az önce söyledim ve üşengeçliğimi yendim. Fuck yeah.

-Tipimiz.
-Sevilmek.
hiçbir şey. sevilmek sadece mutluluk verir. oysa güzel olan şey hem mutluluğu hem de mutsuzluğu getirebilir. her şey zıddıyla kaimdir. yani mutsuzluk olmadan mutluluğun, çirkin olmadan güzelin kıymeti olmazdı. bu yüzden sevmek sahip olduğumuz en güzel şeydir.
(bkz: cehalet kokan başlıklar).

şimdi efendim bir kere bir şeyi "güzel" diye sıfatlandırmak için ne gerekiyor ona bir karar verelim. arzulanabilir olması gerekiyor mu? tatmin edici olması gerekiyor mu?

bakın dün de benzer bir başlıkta konuyu açıkladım 1 şukelaya karşı 8-9 tane eksi geldi. neden? çünkü çok cahilsiniz.

sevmek "faydalı" olabilir ama "güzel" değildir. ruhunuzu sömürür, içinizi karartır ama en faydalısı yine odur. güzel değildir. dondurmalı sufle güzel olabilir, yada kadın memesi güzel olabilir.

yani becerebiliyorsanız, sevmek sizi kişisel olarak geliştiren faydalı bir eylemdir. güzel değildir. belki zevkli ve kolay olduğu zamanlar vardır ama sınaması en çok tahammül ve sabır limitlerini zorlamasıyla olur.
sevmekten daha güzel sikmek vardır. platonik gerzek ergenler anlamaz.
Sevmekten başka hiçbir şeyimiz, hiçbir çıkar yolumuz yok. Ne demişti Sait Faik; "bir insanı sevmekle başlayacak her şey."