bugün

ah dostlarım fakir sevgilin olacağına, 7 inşaat işçisinin tecavüzüne uğra daha iyi!

ortaokul yıllarıydı sanırım ve ben hala hayat konusunda çok deneyimsiz, fakirlerin ne kadar aşağılaşabilecekleri hususunda çok öngörüsüzdüm.

bizim sınıfta bir çocuk vardı başkan yardımcısı, adı erol'du. fena çocuk değildi hani, ben de o aralar üst sınıftan bir çocuktan hoşlanıyordum lakin o beni reddedince ben de erol'un çıkma teklifini kabul etmiştim.

erol fena tip değildi evet ama hep mp - kinetix gibi ikinci sınıf ayakkabılar giyer, haftasonu buluştuğumuzda günü bir sinema ve burger king'de ucuz menülerle kapatmaya çalışırdı, bu durum her ne kadar benim çağdaş, modern ve laik kişiliğime gölge düşürse de, kızlar "fctegk erol fakiriyle çıkıyomuş kihkahkah" dese de, yine de erol'da bir şeyler buluyordum.

ta ki o güne kadar.

o kara güne kadar...

bir haftasonu dersaneden çıkmış yol boyu yürüyordum elimde de gazete kağıdına sarılmış kola vardı, yeri gelmişken hemen bir ara verelim;

--sözlük yazarlarından itiraflar--
ortaokuldayken babam çağdaş ve laik olmasına karşın bira ve alkollü içecekler kullanmama müsaade etmezdi bu yüzden görenlerin ne kadar laik olduğumu anlamaları için kolayı gazete kağıdına sarıp bira süsü verir, öyle içerdim..
--sözlük yazarlarından itiraflar--

itirafta bulunduğumuza göre devam edebilirim, evet işte yol boyu yürüyordum ki tam bir sokak başında gördüğüm sahne karşısında afallamış ağzımdaki kolayı yerler püskürtmüştüm...

erol'du bu, yaşlı sakallı bir amcanın seyyar, çakı, ayakkabı boyası, cüzdan, kemer sattığı bir tezgahın önünde durmuş elinde bir kemer amcayla konuşuyordu

- hımm peki delik delebiliyor musunuz buna, benim belime olmadı bu!

o an kan beynime sıçramıştı, benim sevgilim, kızların o kadar dalga geçmesine rağmen sahiplendiğim sevgilim bir seyyar tezgahından kemer alıyordu...
aman may gad!

erol'da beni farketmiş arkasına dönmüş bir şeyler gevelemeye çalışıyordu ki elimdeki kolayı yüzüne boca edip ağlayarak kaçtım oradan.

ertesi gün okula gitmedim.
kapitalistleşmiş toplum tarafından anormal karşılanan davranıştır. vay amııza goyim.