bugün

zoraki tanım: bir kişinin sevgilisini şaşıran eşek oynadığı kızdan kıskanmasıdır.

başlığa sebep olan olay:

sevgilimle ayrılma aşamasına girmişiz. karakterler ok farklıdır. ve karşılıklı hayal kırıklıkları vazgeçilmez olmuştur. durumu toparlamak için (bkz: kaçan kovalanır) durumuna bile girmişken sonuç hep hüsran hep hüsran. ayrılmaya ramak kalmış artık. hatta laf sokmalar falan başlamış*. işte bu durumda beni neşelendirmeye çalışan eski sevdiğim*,ki bunu ayrılmak üzere olduğum sevgilim biliyor, gelip benimle şaşıran eşek oynamak istediğini söylüyor.

x:hey neden üzgünsün sen?
j:salla ya.
x:hadi şaşıran eşek oynayalım
j:çocuk musun?
x:yaaaaa*
j:off peki.
.........

bu sırada ayrılmak üzere olan sevgili sizi eski sevdiğinizle samimi(!) pozisyonda görür(şaşıran eşek çok seksi bi oyun ona göre). ve bozulur. arkadaşıma ne kadar üzüldüğünü alatır. trip üstüne trip yapar. ne var dediğinizde de : 'x'le çok samimiydiniz' der. bunun üstüne de ben: 'ne var ki' dedikten sonra. 'zaten beni ilgilendirmiyor' diye yapıştırıverir.

boynu bükük jimmy kardeşimiz uzaklaşır oradan.
akşam okul çıkışı ise, adeta ayrıldığını ilan eden sevgili jimmy'nin yanına sokulur.
'insan bazı şeylerin değerini onu kaybedince anlıyormuş' der. Fakat artık Jimmy çok geç olduğunu düşünüyordur. karakterleri zerre kadar benzemeyen iki kişi... sıcak kanlı,sevecen,capcanlı jimmy ile onu hep dışlayan soğuk davranan elini bile tutmayan sevgilisi*... Jimmy bunları düşünür. Cevap vermeden uzaklaşır... (bkz: ama bu burada bitmemiştir) (bkz: devam edecek) (bkz: editi bekleyin)
(bkz: sevgilisini kaldıran at oynadığı kızdan kıskanmak)

acaip seksi bi oyun bu, ona göre. eline veriyosun filan. insan olan kıskanır zaten.
sevgilisinin eski sevgilisiyle oynaşmasından hoşlanmayan kişi davranışıdır. **