bugün

sayıları azımsanamayacak kadar fazlaca insanın yapmış olduğu aptallıktır. acizliktir. hayatı bir kişiye endekslemek ve bir bakıma hayatın gerisinde kalmaktır. çoğu zaman ilişkilerin sonu geldiğinde "ulan senin için okulumdan vazgeçtim be" diye hayıflanmaya sebep olacak olandır.

ben buna benzer bir durum yapmıştım ve eğer şu an o okula kaydımı yaptırmış olsaydım, 5 ay sonra mezun olacaktım.

kendimi geçtim, bir arkadaşımın da kendisinden bir yaş küçük olan sevgilisi için tercih yapmayıp seneye şansını denemek üzere o seneyi boş geçmişliği vardır ki şu an 1 aydır ayrılar.

kötü bir durum tabi...
mallıktır.
eğer bayan ise, yüksek ihtimal ile üniversite yerine tercih ettiği sevgiliyle olası bir evlilik durumunda hayatı boyunca yemek yapıp, bulaşık yıkayayıp, göt biti olarak yaşayacak olan insan modelidir.

not: hayatının yanlışını yapmış olur efenim.
sevgili destek olmalıdır, köstek değil.
sırf bunu yaptığı için ayrılığı hak eden partnerdir. bu fedakarlık, büyük sevgi ve bağlılık falan değildir. düpe düz, ahmaklıktır. böyle bir ahmak kişinin "sevgili" sıfatı altında, hiçbir getirisi ve kattığı olumlu tecrübeler olmaz. olsa da, faydası olmayacaktır.