bugün

her buluşmada olabilecek hâdise.

yıllar önce babamın opeli vardı 94 model rekort 1900 motor. vitesi zor geçiyo kkkkııırrrt diye bi ses geliyo debriyajı tazelemek lazım. 3ten 4e geçmiyor.

nası süreceksin arabayı?

sevdiğin kız yanında şahane birşey. kainatın en muhteşem hadisesi bu. demir bir kafesin içinde yanan aşk tanrıçası ve ben.

yan oturuyorum arabayı sürerken. tabi. o ara teypte orhan gencebay çalıyor. başka ne münasebet.

ha sorsan bana sevişiyoruz. halbuki ne oldu elimi omuzuna attım. biz de odur yani başka mesela başka bi nüans yok istanbulda gördük biz bunları.

orhan çalıyor. ben de kızla konuşuyorum.

dedi bana ki:
- yağızımmmmm, sen bizim ticaret lisesinde okuyan kıza da aynı şiirleri okudun sen ne aşağılık adamsın.

teybin sesini kısarak dedim ki:
- sevgilim niye sırlarınızı birbirinize veriyorsunuz sizin için ayrı şiir mi ezberliyeceğim idare edin.

ayıb ne yapayım yakalandık rezil olduk. neyse kız bi türlü bana ikna olmuyor. ona diyorum ki seviyorum seni. geç işine diyor bana. ya bi dakika diyorum şiiri bölme seviyorum seni ekmeği tuza bakıp yer gibi musluktan su içer gibi.

geç o işi diyor bana yine. ya bir dakika diyorum. sonra teyibin sesini biraz daha kıstım. neyse bebeğim seviyorum seni uçakla okyanusu ilk defa geçer gibi hatta istanbulda hava kararırken içimde birşeyler kıpırdar gibi yaşıyorum çok şükür der gibi. bu ara sustu ve gözleri nemlendi.

bu da böyle bir hikayemdi. sonrası var da anlatmak istemedim.
Normal olandir.
uzun bir yola birlikte çıkılıyorsa, iyi bir deneyim olacaktır.