bugün

bir Türk erkeği, dışarıda, barlarda, diskolarda beraber olduğu kadını eğlenilecek, sevişilecek, keyif alınacak bir dişi, evindeki kadını ise, çocuklarının annesi, karısı ve konuşacak kişi olarak görür...

Erkek beyninin yanlış koşullanması sonucu, "evdeki güzeli, bir dişi olarak görmekten çok, bir anne, bir eş bir yoldaş" olarak görme eğilimindedir...

Siz hiç "Bu akşam karımla muhteşem bir gece geçirmeye gidiyorum?.." diyen ya da düşünen bir erkek modeli gördünüz mü?..
--reha muhtarın bir röportajından alıntıdır------------
bu konunun erkekle hiç bir alakası yoktur efendim. Tamamen kadının yapısından kaynaklanmaktadır. Kadın sevgili olunca cilvesinden, nazından geçilmez. Güzelliği ve bakımlı hali en dayanılmaz noktadadır ve ilginçtir ki bu süreklidir. Tek bir buluşma dahi atlamadan 2 yıl boyunca bu bakımlı haliyle buluştuklarınız olur. Ama imza atıp evine yerleştiği andan itibaren kadını sarar o anne olma, eş olma havası. Adamı keklediği o hali gider, baş ağrıları, karın sancıları yer tutar. Kısacası çocuk yaşta ergen bir kızken eğlenilecek, aklı başına biraz geldiğinde evlenilecek, sonra saçı süpürge edecek, sonra mağdur rolüne bürünecek şeklinde ilerleyen yola kadınlar kendileri girmektedir efendim. Biz sınıflamıyoruz, siz sınıflanıyorsunuz.