bugün

yaklaşık 3 yıldır gözlemlediğim olaylar sonucunda(bir kaç istisna dışında) vardığım sonuçtur.

sevgili bulma(burada kastedilen evlenme hayalleri kurup 2-3 ay sonra çiftlerden birisinin siktir çekme olayıdır) olayına zaten hep gıcık olmuşumdur(birazda tipsizim biliyon mu? ondan yani tüm bu entryler filan, yakışıklılara gıcık oluyorum amk)...

hayret verici bir durumdur bu. ne zaman çevremdeki arkadaşlarımdan birisi bir sevgili bulsa hemen götü doğru bir orantıyla kalkıveriyor, sonra o sevgiliden ayrılana kadar bambaşka bir havalar, kabadayılanmalar, kavga çıkarmalar, bağırmalar çağırmalar, en yakın arkadaşlarına ters ters tepki vermeler... hepsi bu sevgili bulma olayından sonra artış gösteriyor...

sevgili bulmadan önce arkadaş:

ben: nasılsın la.
arkadaş: ne zaman geldin la, çok iyiyim sigara içen mi? dur amk vereyim sen duramazsın.
ben: hehehe saol saol ver ver.
arkadaş: al zıkkımlan, akşama çıkalım dışarı.
ben: olum her gün her gün dışarı çıkıyoruz, kurt mu var lan içinde?
arkadaş: duramıyorum kanki.
ben: iyi çıkarız o zaman.

neyse bu arkadaş sevgili buldu. sonra bir gün:

ben: nasılsın la.
arkadaş: iyiyim.
ben: ha? bende iyiyim. sigara var mı?
arkadaş: yok.
ben: al gene şanslısın hehehe. bende var.
arkadaş: içesim yok, yav kız geliyor yavaş yavaş uzasan.
ben: hı? sikerim la kızını? neyse... akşama çıkak o vakıt?
arkadaş: başım ağrıyor.
ben: oğlum kızla buluşacaksın ya? hem bu kızla birlikte beynine tümör mü girdi ibne? ne bu baş ağrısı hep?
arkadaş:!?
ben: nereye la???

tabi bu arkadaş sevgilisinden ayrılana kadar aynı tavrı gösterdi... ula ibne hatta benle bile kavga edecekti ha. sevgilisinin yanında şaka yapmışım diye.
yok yok arkadaş, bu sevgili bulmak erkeklere yaramıyor... kızları bilmiyorum, onların ki galiba daha vahim.

özet:
sevgili edinmek kötüdür, çok okumak iyidir.
(bkz: özet)
güncel Önemli Başlıklar